Z dzieckiem na Ty?

Bunt nastolatka - co powinni robić rodzice? Problemy szkolne - co robić, gdy dziecko nie chce się uczyć? "Złe" towarzystwo, alkohol, używki - jak zapobiegać, jak pomagać? Jak sprawić, aby dziecko traktowało Cię jak przyjaciółkę?

Z dzieckiem na Ty?

Postprzez anajusta » 14 gru 2013, o 00:58

Chciałabym poruszyć ten temat, ponieważ od dawna mnie to gryzie. Mam aż dwie znajome, które ze swoimi dziećmi są na Ty :ysz: Jedna twierdzi, że tak już jest odkąd pamięta i dzięki temu ma wrażenie, że córka bardziej się przed nią otwiera i są jakby dobrymi koleżankami a druga przytargała takie maniery ze Stanów, gdzie wg niej wszystkie dzieciaki tak właśnie są wychowywane. Nie byłam w Stanach i nie widziałam ale tutaj jest to dla mnie co najmniej dziwne. Nie wyobrażam sobie, żeby córka mówiła mi po imieniu. Co Wy na to?
[...] I want to feel my li­fe whi­le I'm in it...
anajusta
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Dwie śliczne córy.
14 lat Kasia
16 miesięcy Marcelinka
:)

Warto sprawdzić

Forumowa Mama
Stały bywalec

• Prywatna wiadomość

Re: Z dzieckiem na Ty?

Postprzez daria_kowalik » 14 gru 2013, o 23:51

Witaj! Też się z tym już spotkałam i totalnie mi się to nie podoba niee dziecko ma mnie szanować co to za jakieś w ogóle dziwne wymysły??
daria_kowalik
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Życie jest tylko chwilą.....

Postprzez Rolinka » 19 gru 2013, o 23:46

Tez sobie nie wyobrażam, żeby być na Ty z dzieckiem -to anormalne niee brak szacunku dla rodzica
Rolinka
Młodsza Forumowiczka

Motto/Info: Moja księżniczka ma 12 latek :-)

Postprzez asiolcza » 30 maja 2014, o 09:35

Koleżanek można mieć wiele i do nich zwracać się na ty. Mama jest jedna i myślę, że straciło by na wartości to słowo jeśli dziecko mówiłoby nam po imieniu. Mi jakoś by nie pasowało jak Hania zwracała by się do mnie np." Aśka co na obiad?" ;/
Obrazek
asiolcza
Forumowiczka

Powrót do Wychowanie i bezpieczeństwo nastolatka