Jak radzicie sobie ze stresem?

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
dream_big
Młodsza Forumowiczka

Re: Jak radzicie sobie ze stresem?

Post autor: dream_big » 14 mar 2018, o 14:24

Aktywność fizyczna fajnie działa, relaks z książką, serialem albo muzyką to też fajna sprawa :)

anuka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: anuka » 7 cze 2018, o 14:51

ruch to dobry pomysł ale mi nie pomaga przed snem bo jeszze bardziej się rozbudzam, jak nie mogę spać i czuję się spięta, serducho wali to dużo lepiej działa na mni enervomix sen, ziołowy, przyspiesza zasypianie

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 14 cze 2018, o 14:15

Przede wszystkim głębsze poznanie siebie i swoich pragnień i życie zgodnie z nimi, miałam z tym spory problem, ale odkąd przeszłam psychoterapię jest dużo lepie, czuję się szczęśliwsza. Jeśli mieszkacie w Krakowie to polecam psycholog http://anna-rekel.pl/.

Awatar użytkownika
murak
Świeżynka

Post autor: murak » 14 cze 2018, o 19:57

Oj, ja sobie coraz gorzej z tym radzę. Zaczęły pojawiać się u mnie nerwobóle, wyższe ciśnienie (normalnie mam niskie), wzdęcia, roztrzęsienie i bezsilna wściekłość na wszystko i wszystkich. Doszło już do tego, że muszę brać ziołowe leki uspokajające w ciągu dnia, już nie tylko w nocy - chodzę jak półprzytomna, ale przynajmniej nie towarzyszy mi uczucie napięcia nerwowego. Muszę to zmienić, zapisać się na jakąś jogę albo tabatę, bo mój organizm raczej szybko się przyzwyczai do leków.

parysia8
Młodsza Forumowiczka

Post autor: parysia8 » 24 cze 2018, o 09:56

ja przez stres nie potrafię zapanować nad biegunkami, to jest najgorsze... cały czas mam tylko bulgotanie w brzuchu i potem woda.. Bardzo mi pomogła intesta http://intesta.pl dzięki niej moje jelita się ładnie uregulowały i sprawiły,że nie mam już problemu z biegunkami, pomimo stresu.

Awatar użytkownika
bronka
Świeżynka

Post autor: bronka » 27 cze 2018, o 10:46

Biorę lek osłonowy na pracę jelit, by nie pojawiały się zaburzenia związane z zespołem jelita drażliwego - już kiedyś to przechodziłam i dziękuję za powtórkę. Na noc stosuję ziołowe leki nasenne, ale staram się robić od nich przerwy, gdy czuję, że nie mam silnego stanu napięcia. Biorę też suplement magnezu i potasu, bo niestety w ciągu dnia nie zawsze mam czas na trzymanie zbilansowanej diety, więc mam problem z tymi dwoma pierwiastkami.

MichaelDaurn
Świeżynka
Kontakt:

Jak radzicie sobie ze stresem

Post autor: MichaelDaurn » 15 lip 2018, o 05:41

Jak sobie radze ze stresem??? Hm... bardzo sie denerwuje, wszystkich wkurzam... niesamowicie sie wsciekam a potem wszystko wraca do normy.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 16 lip 2018, o 14:12

Polecam zieloną herbatę Matcha z https://sklep.freshandgreen.pl/. ma wiele zastosowań ale relaksuje jak mało co :P Sama pijam ją codziennie i jest lepsza niż te wszystkie inne środki :D A przy tym przyjemnie sie napić dobrej herbaty

Kaśka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Kaśka » 19 lip 2018, o 12:28

Najczęściej podczas stresu robie sie jędzowata, ale po jakimś czasie to przechodzi. Wiem, ze nie tak powinno to wyglądać, zamierzam więc skontaktować sie z psychologiem. Głęboko wierze, że to pomoze. Znalazłam w sieci psychologa https://www.konsultexpert.pl/psychology Dzieki temu bede mogła byc anonimowa.

emil18la
Świeżynka

Post autor: emil18la » 21 lip 2018, o 21:01

Powiem wam, że ja sobie nie radzę... Totalnie mnie paraliżuje

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”