Gotowanie z dzieckiem

Co powinien jadać nasz przedszkolak aby zdrowo rosnąć i prawidłowo się rozwijać - czyli jadłospis przedszkolaka? sposoby na niejadka - czyli co robić, aby zachęcić go do jedzenia? otyłość - czy i jak radzić z nią sobie w takim wieku?
odeta
Młodsza Forumowiczka

Gotowanie z dzieckiem

Post autor: odeta » 22 wrz 2017, o 14:19

W jakie czynnosci w kuchni można włączyc np 5-latka? oczywiscie zeby sobie nie zrobił krzywdy ale zeby sie poczuł wazny i zaangażowany. Dzieci potem chętniej zjadają jak sa włączane w przygototywanie. Ja np pozwalam synkowi na takie drobne zajęcia ale go cieszą, np zeby wsypał koperek do zupy na talerzu albo zeby poukładał wędline i ser na kanapce, udekorował placka upieczonego, takie tam. Co jeszcze?

martakurek0
Forumowiczka

Re: Gotowanie z dzieckiem

Post autor: martakurek0 » 12 sie 2018, o 19:37

Dużo chyba zależy od tego, na ile taki 5latek jest "ogarnięty" i samodzielny. Jeden dzieciak - nawet kanapki masłem nie posmaruje, inny będzie aktywnie uczestniczył w wielu rzeczach. Moja córka, obecnie już 7 letnia, od kilku lat pomaga w kuchni, najbardziej lubi piec. Jak miała koło 4 lat może to było, to tylko wycinała ciasteczka, cała reszta byłą na mojej głowie. Teraz robi właściwie sama wszystko. Z ciastem jej pomagam, bardziej, żeby dodała odpowiednie ilości składników i potem wsadzam i wyciągam z piekarnika. Tak to sama sobie radzi ;) Szczególnie jak pieczemy jej ulubione ciastka cynamonowe, to już nawet dokładnie pamięta składniki i w sklepie szybciutko pakuje do koszyka co trzeba. Nawet pamięta, że cynamon, to tylko z przypraw mono Knorra, bo z innych nie wychodzą za dobre.

muminka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: muminka » 28 sie 2018, o 17:06

Też tak myślę, a moje dzieci najbardziej lubię ze mną przygotowywać przetwory na zimę, dziś robiliśmy wspólnie dżem z dyni, przepis jest tak prosty że nawet dziecko nie ma z nim problemu

alice
Forumowiczka

Post autor: alice » 29 lis 2018, o 15:26

najłatwiej zachęcisz niejadka do kosztowania potraw, gdy zaczniesz właśnie gotować razem z nim ;) U mnie sprawdziło się, a zaczęliśmy od np. potraw z makaronu lubella. Robiliśmy zapiekanki z warzywami, sałatki makaronowe, makarony z sosem. Polecam ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie przedszkolaka”