Wzdęcia, niestrawności

Żadna kobieta nie powinna zapominać o swoim zdrowiu nawet wtedy, kiedy na świat przyjdzie nowe życie. Jak radzić sobie z chorobami i różnymi dolegliwościami oraz jak im zapobiegać? Sprawdzone przepisy doświadczonych mam..
Awatar użytkownika
gonia
Świeżynka

Re: Wzdęcia, niestrawności

Post autor: gonia » 2 lut 2018, o 14:31

Ja mam problem ze wzdęciami w pracy, bo wiadomo, dużo stresu powoduje nieregularną pracę jelit :/ A nie odżywiam się jakoś niezdrowo, jem w regularnych odstępach czasu, ale przez stres wszystko mnie może podrażnić (nawet owoce!). Już miałam kilka leków, które stosowałam praktycznie codziennie, niestety mój organizm jest taki, że nie może zażywać jednego lekarstwa cały czas, bo się w końcu uodparnia na jego działanie, dlatego muszę co jakiś czas szukać czegoś nowego. Obecnie sięgam po preparat dla dzieci, a więc bardzo delikatny dla organizmu, Dicoflor. Potrzebowałam zmiany, bo zaczynało mnie męczyć stosowanie ukradkiem Espumisanu czy robienie zawiesin Dicpoegu. A tak to krople się szybko aplikuje i nie trzeba czekać długo na działanie. Czyli dla mnie w sam raz.

dorika
Młodsza Forumowiczka

Post autor: dorika » 21 lut 2018, o 12:04

Na problemy jelitowe u mnie najlepiej się sprawdzil colon c, czułam się lżej, brzuch nie był już jak balon i też nie musiałam się martwić ze jakąs chemię piję, bo to naturalny błonnik

Paradoks
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Paradoks » 5 mar 2018, o 19:04

Gdy moje jelita sie buntują pojawia sie niestrawnosc, zatwardzenie badz biegunka zyli typowe zaburzenie flory jelit to wspomagam sie kapsulkami Intensa, ktore maja maślan sodu wspomagajacy prawidlowa perystaltyke

dorika
Młodsza Forumowiczka

Post autor: dorika » 13 mar 2018, o 10:59

Wiedziałyście że jest też wersja colon slim, dodatkowo wspomaga odchudzanie, siostra sobie kupila bo chce schudnąć na ślub :) jak zawsze lubila ciasto to wczoraj wpadła do mnie na kawkę i mówi że nawet jakoś nie chce jej się słodkiego, to się zdziwiłam

AlicjaK
Świeżynka

Post autor: AlicjaK » 4 cze 2018, o 11:00

Na wszelkie zaburzenia jelitowo-żołądkowe dobrze się sprawdzają preparaty typu Vivomixx. Taka zawiesina zawiera żywe kultury bakterii, które pomagają utrzymać równowagę w organizmie i ograniczają występowanie stanów dolegliwości :) Jeśli ktoś nie przepada za łykaniem tabletek, to można sobie taki proszek rozpuścić w letniej wodzie, albo nawet soku, czy jogurcie. Sama od czasu do czasu stosuję, no bo kto z nas nie ma takich problemów...

tylkitylki
Świeżynka

Post autor: tylkitylki » 4 cze 2018, o 13:15

aaaaa okej

Awatar użytkownika
murak
Świeżynka

Post autor: murak » 14 cze 2018, o 20:00

Cieszę się, że nie tylko ja mam z tym problem. Zauważyłam, że wynika to u mnie ze stresu i dzieje się głównie w pracy, gdzie deadline goni deadline. Jak jestem w domu, wśród najbliższych mi osób, nie mam żadnych z tych objawów. Idę do pracy - każde jedzenie mnie podrażnia, muszę tłumić odgłosy przelewania w brzuchu, brzuch mam jak w 3-4 miesiącu ciąży. No koszmar jakiś. Biorę Espumisan, ale szczerze, niewiele pomaga :/ NIe mogę nawet jeść w regularnych odstępach czasu, bo czuję się jak bańka.

karolciaaa
Forumowiczka

Post autor: karolciaaa » 17 lip 2018, o 12:36

Widzę ze nie jestem jedyna która ma problem z prawidlowym funkcjonowaniem jelit. Z tym że u was to zaparcia i wzdęcia a u mnie biegunka jak z Warszawy do Poznania. Mnie pomaga tesectan, który przywraca naturalne funkcjonowanie śluzówki jelit i skraca czas biegunki oraz łagodzi uczucie napiecia brzucha

fajerwerka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: fajerwerka » 20 lip 2018, o 14:30

Dużo pijesz wody? Bo może faktycznie coś jest na rzeczy. Możesz iść do lekarza jak najbardziej, ale radziłabym też zmienić swoją dietę i zacząć zdecydowanie spożywać więcej napojów. A jeśli masz z tym problem to Twoim wybawieniem będzie suplement Orsalit. Zapewnia uzupełnienie bieżących strat wody i elektrolitów dzięki wykorzystaniu efektywnego mechanizmu wspólnego wchłaniania wody, sodu i glukozy. Spokojnie możesz go dostać w aptece i to dobrej cenie.

wiosnak
Świeżynka

Post autor: wiosnak » 22 sie 2018, o 11:37

hmm jednak na twoim miejscu i tak bym się przeszła do lekarza, bo takie objawy mogą zapoczątkowywać jakąś chorobę

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i samopoczucie na co dzień”