Jak zadbać o wygląd i zdrowie swoich nóg zimą?

Wygląd ma wielki wpływ na samopoczucie a tym samym na zdrowie kobiety.. Jak dbać o siebie -o swoje włosy, skórę i paznokcie? Jaki zapach wybrać -na co dzień, do pracy, na imprezę? Odpowiedni makijaż -czyli wszystko o malowaniu się..
góralka87
Młodsza Forumowiczka

Jak zadbać o wygląd i zdrowie swoich nóg zimą?

Post autor: góralka87 » 29 lis 2013, o 22:50

Drogie mamy! Co zrobić, aby zadbać o ładny wygląd swoich nóg nawet w okresie zimowym? Bo wg mnie o nogi należy dbać cały rok a nie tylko na lato kiedy to je odkrywamy?? Jakich używacie balsamów? Czym się golicie? Ja od zawsze goliłam się maszynką, bo depilator powodował u mnie wrastanie włosków i nie mogłam tego niestety zwalczyć a po każdej kąpieli stosuje oliwkę choć czytałam, że lepiej stosować balsamy, poniewaz oliwka słabo nawilża

Awatar użytkownika
fajnamyszka
Świeżynka

Re: Jak zadbać o wygląd i zdrowie swoich nóg zimą?

Post autor: fajnamyszka » 1 gru 2013, o 15:01

Przede wszystkim nie myśl tylko o tym czym je golić i czym pielęgnować ale pomyśl o tym co zrobić, żeby same z siebie zawsze były ładne i zdrowe. Chodź w wygodnych butach, odpowiednio się odżywiaj bo odpowiednia dieta to zdrowie nie tylko dla Twoich nóg, dieta bogata między innymi w takie witaminy jak wit. A, C, wapń, magnez, błonnik, dużo ruchu najlepiej regularny sport, poprawia krążenie i modeluje ciało w tym nogi, jak bierzesz prysznic to woda ciepła na zmianę z zimną -też poprawia krążenie, kiedy odpoczywasz, trzymaj nogi wyżej od ciała

Awatar użytkownika
Domina
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Domina » 1 gru 2013, o 17:18

Dokładnie :) Nogi jak i reszta ciała, żeby były ładne muszą być zdrowe więc w pierwszej kolejności skup się na sporcie, diecie, witaminach a kosmetyka a dopiero później kosmetyka. Ja też golę się maszynką bo nie cierpię depilatora, kiedyś próbowałam depilatorem przyjaciółki ale nie podobało mi się

góralka87
Młodsza Forumowiczka

Post autor: góralka87 » 5 gru 2013, o 23:03

Staram się odpowiednio odżywiać a ze sportem to u mnie różnie bywa :) bardziej miałam na myśli czym się golić i jakich preparatów używać, balsamów, oliwek itp

ingrid88
Młodsza Forumowiczka

Post autor: ingrid88 » 2 lut 2015, o 15:58

Konieczne jest, aby zimą kremowac nogi i stopy, bo skóra jest wtedy bardzo wysuszona, pamietajmy też o pietach

Awatar użytkownika
kametr
Forumowiczka

Post autor: kametr » 19 maja 2016, o 06:03

Ja jakiś czas temu wreszcie sprawiłam sobie coś o czym myślałam już od bardzo dawna.... Konkretnie depilator laserowy. Nie jest to taki tani wydatek ale w sklepie rtv Euro agd jest opcja kupna depilatora na raty 0%. Pisze tutaj konkretnie o depilatorze Philips Lumea:
http://www.euro.com.pl/depilatory.bhtml

Na tej stronie jest więcej informacji w temacie. Depilacja nie boli co mnie milie zaskoczyło bo miałam do czynienia ze standardowymi depilatorami i zawsze mnie bolało. Poza tym nogi są gładkie dłużej - przez ponad 2 miesiace. Podczas gdy przy normalnym depilatorze było to max kilka tygodni.

Podoba mi się również to,że z każdym kolejnym użyciem włoski są słabsze.

mamma999
Forumowiczka

Post autor: mamma999 » 15 wrz 2018, o 10:18

Teraz będzie to na pewno bardzo potrzebne i też zawsze mam z tym kłopot, ponieważ nie mogę znaleźć żadnych konkretnych kosmetyków. Na szczęście znajoma poleciła mi teraz stronę http://acerin.pl/produkty/acerin-komfort/ myślę, że uda mi się coś tam znaleźć. A dezodorant do stóp przyda się w butach zimowych zdecydowanie.

wojas123
Świeżynka

Post autor: wojas123 » 20 wrz 2018, o 13:23

Praktycznie tam samo jak latem. Co jakiś czas robię peeling, kremuję i nawilżam, aby skóra była miękka i bez podrażnień.

Awatar użytkownika
serie
Świeżynka

Post autor: serie » 24 wrz 2018, o 13:15

Zazwyczaj trzeba o to dbać przez cały rok, bez względu na porę roku, ale fakt, zimą trzeba nawet zintensyfikować pielęgnację. Ja używam produktów marki Shefoot, bo to jedyne, które działają. Stosowałam już wiele innych, zwłaszcza z tych przeznaczonych do stóp, z miernym skutkiem. Do tego staram się nie nosić zbyt grubych skarpet (tylko wieczorami, jak jestem w domu) i stosuję antyperspirant do stóp, gdy noszę buty z filcowymi wkładkami.

bratkows_ka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: bratkows_ka » 8 paź 2018, o 13:19

Fajną opcją jest antyperspirant do stóp, który świetnie się sprawdzi przy chodzeniu w zimowych butach. Zwykle wtedy noga bardzo się poci i nie jest to przyjemne. Ja używam takiego antyperspirantu http://shefoot.pl/pl/produkty-konsumenc ... t-do-stop/, jest mega skuteczny i szybko wysycha.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda czyli piękna mama”