Mój syn jest uzależniony od komputera

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?
Waszka
Świeżynka

Mój syn jest uzależniony od komputera

Post autor: Waszka » 5 mar 2015, o 19:18

Mój 8 letni syn jest uzależniony od komputera. Jeśli tylko może przesiaduje przed monitorem cały dzień. Wsparcia męża w walce z uzależnieniem dziecka nie mam, bo mąż uważa, że dziecko też ma prawo do rozrywki, a skoro nie może teraz wychodzić na dwór, to niech sobie chociaż pogra. Nie wiem już jakich użyć argumentów, żeby dziecko zrozumiało, że nie może całe dnie grać. Przez moje zwracanie uwagi dziecko obraża się na mnie, chodzi smutne i nie chce ze mną rozmawiać. Pomocy!

celina1984
Młodsza Forumowiczka

Re: Mój syn jest uzależniony od komputera

Post autor: celina1984 » 19 cze 2015, o 13:24

moim zdaniem powinnaś męża przekonac do zmiany postępowania że to granie jest złe dla dziecka i problem sam sie rozwiaże a poza tym jak wam si podoba taki prezent dla 4 latka http://www.anluxsklep.pl/maty-i-puzzle- ... m-007.html

Awatar użytkownika
Dariana
Forumowiczka

Re: Mój syn jest uzależniony od komputera

Post autor: Dariana » 13 wrz 2016, o 05:38

Przesiaduje przed komputerem tyle bo mu na to pozwalasz..... Jakbyś wyznaczyła jakiś określony czas, który dziecko może spędzić przed komputerem to dziecko na pewno by się go trzymało.... Mój syn ma na to godziinę dziennie.Pozostały czas w ciągu dnia może spędzić na uprawianiu sportu, czytaniu ,oglądaniu telewizji ( ale to równiez nie tak dużo....).
Powinnaś również sprawdzać gry w jakie gra:
http://www.valhalla.pl/gry-przegladarko ... la-dzieci/
Zerknij sobie tutaj. Na stronie jest lista bezpiecznych gier, w jakie może pograć maluch.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka”