Kłopot ze znalezieniem odpowiedniego żłobka

Trudne chwile, czyli jak oswoić malucha z nową sytuacją? Wybieramy żłobek - czym się kierować, na co zwracać uwagę? A może jednak niania? Maluch pod opieką dziadków - czyli zapobiegamy rozpieszczaniu.
Ptysia♥
Świeżynka

Kłopot ze znalezieniem odpowiedniego żłobka

Post autor: Ptysia♥ » 20 lut 2015, o 11:20

Niedługo muszę wrócić do pracy, a niestety moje dziecko znowu nie zostało przyjęte do żłobka. Czy w takiej sytuacji mogę napisać odwołanie od decyzji? Mój mąż pracuje wyjazdowo, a mimo wszystko nie zarabia dużo pieniędzy. Na prywatny żłobek nas nie stać. Mamy kredyty i bieżące wydatki i choćbyśmy bardzo chcieli, to żłobek jest bardzo drogi. Żłobki bardziej odległe od naszego miejsca zamieszkania odmawiają przyjęcia tłumacząc wszystko rejonizacją i pierwszeństwem dzieci z poszczególnych miejsc zamieszkania. Proszę o jakieś rady.

celina1984
Młodsza Forumowiczka

Re: Kłopot ze znalezieniem odpowiedniego żłobka

Post autor: celina1984 » 1 lip 2015, o 10:08

napisz odwołanie bo to moze pomóc :) co myślicie o puzzlach piankowych dla dzieci tego typu ? warto je nabyc? pytam bo mysle o ich kupnie dla synka

zofialipska
Forumowiczka

Post autor: zofialipska » 7 wrz 2018, o 08:32

Ja do "swojego" żłobka z synem trafiłam w sumie przez przypadek i okazało się że to najlepszy żłobek do jakiego synek mógłby pójść. Natomiast jedna jest kwestia, o której wcześniej nie myślałam a teraz widzę, jak duże ma znaczenie. Mamusie, naprawdę poleca wam wybierać placówki, w których jest oczyszczacz powietrza lub chociaż nawilżacz powietrza. Mam porównanie z córką która w tym samym czasie chodziła do przedszkola - ona wiecznie z katarami i kaszlem, syn w ciągu roku katar miał jedynie przy zębach a nieobecności przez cały rok miał może dwie jak go gorączka niezidentyfikowana dopadła. :)

olga83
Forumowiczka

Post autor: olga83 » 26 wrz 2018, o 07:00

Prywatne placówki wcale nie są takie drogie. Pamiętaj też, że za dobrą opiekę nad dzieckiem - zwłaszcza tak małym - warto zapłacić. Nie wiem skąd jesteś, ale ja mogę zostawić Ci namiary na Prywatny Żłobek Słoneczny Sad w okolicy Szczecina. Tam odpowiednio zaopiekują się Twoim maluchem. Masz na miejscu kadrę z doświadczeniem i odpowiednią wiedzą, która wie jak zadbać nie tylko o podstawowe potrzeby dziecka (jeść czy pić), ale także jak wspomóc jego rozwój. Rozważ czy nie będzie to lepsza opcja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama wraca do pracy”