ADHD u 8 latka

Dziecko nie radzi sobie z nauką.. Nagrody i kary za dobre i złe zachowanie w szkole, za dobre i złe stopnie.. Konflikty z innymi dziećmi w klasie/szkole.. Bezpieczna droga do szkoły? Dobre i złe towarzystwo dla dziecka -jak rozmawiać z uczniem?
Filemona
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, o 15:27
Lokalizacja: Wieleń

ADHD u 8 latka

Post autor: Filemona » 10 gru 2014, o 15:31

Witajcie. Szukam porady od mam, które zmagały się z problemem ADHD u swoich dzieci (albo może zajmują się tym zawodowo). Mój synek ma 8 lat. Do tej pory był bardzo grzecznym chłopcem. Miły, sympatyczny. Nauczycielki mówiły, że to ideał ucznia i stawiały go za wzór. W wakacje się przeprowadziliśmy i musieliśmy zmienić szkołę. Od nowego roku nie ma dnia, żeby dziecko nie przyniosło skargi ze szkoły na swoje zachowanie. Ostatnio nawet dziecko zaczęło przeklinać na lekcjach. Nauczyciele radzą sprawdzić czy to ADHD. Czy mogą mieć rację?

martakurek0
Forumowiczka
Posty: 42
Rejestracja: 20 cze 2018, o 08:22

Re: ADHD u 8 latka

Post autor: martakurek0 » 20 cze 2018, o 08:38

Gdyby to było ADHD to dziecko dawałoby w kość również nauczycielom w starej szkole. To nie działa tak, że nagle trach i dziecko ma ADHD, to nie choroba zakaźna. Bardziej postawiłabym na konsultacje z psychologiem, może dziecko nei radzić sobie z emocjami po przeprowadzce, może coś w nowej szkole budzi jego strach i poprzez złe zachowanie niweluje to uczucie. Spróbujcie rozmawiać z dzieckiem, poświęćcie mu jak najwięcej uwagi (ale nie odrabiając lekcje, tylko idąc na spacer, albo jeżdżąc na rowerach - cokolwiek co dziecko lubi). Może otworzy się przed wami i znajdziecie sedno problemu. Jak nie, to psycholog dziecięcy pewnie da radę wyciągnąć jakie jest źródło problemu. Działajcie, bo szkoda dzieciaka. Lada chwila dostanie etykietkę najgorszego i straci motywacje i chęci do poprawy zachowania. Powodzenia

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziecko w szkole”