Trądzik, duże zmiany

Wygląd ma wielki wpływ na samopoczucie a tym samym na zdrowie kobiety.. Jak dbać o siebie -o swoje włosy, skórę i paznokcie? Jaki zapach wybrać -na co dzień, do pracy, na imprezę? Odpowiedni makijaż -czyli wszystko o malowaniu się..
SeksiMama
Świeżynka

Trądzik, duże zmiany

Post autor: SeksiMama » 14 paź 2014, o 11:10

Mam problem jestem w 14 tc (Tygodniu ciąży) i od 2 miesięcy mam okropny trądzik, podskórniaki, zaskórniki i ropne zmiany :(
Może któras z Was też tak miała i może polecić mi jakąś maść lub inny specyfik, który mozna brać w ciąży... :/
Po weekendzie wybiore się do dermatologa ale do tego czasu prosze o pomoc dziewczyny :/

domi78
Forumowiczka

Re: Trądzik, duże zmiany

Post autor: domi78 » 16 sie 2018, o 07:20

Próbowałam już wielu domowych sposobów na tą przypadłość, ale żadne niestety nie przyniosły pożądanego efektu. Postanowiłam spróbować kosmetyków marki Calluna Medica i naprawdę bardzo mi pomogły. Mam taki zestaw naturalny krem przeciwtrądzikowy i regulujący sebum oraz maseczkę regulującą sebum NIEMCY. Obydwa te kosmetyki rewelacyjnie przyspieszają regenerację skóry.

olga83
Forumowiczka

Post autor: olga83 » 20 sie 2018, o 10:57

Kiedy ktoś ma trądzik naprawdę trudno jest wybrać odpowiednie maseczki czy też podkład tego typu: https://factoryprice.pl/fao_m_DROGERIA_ ... 10870.html, aby nie podrażniały wrażliwej skóry. Trzeba dokładnie czytać składy kosmetyków i nie kupować taniego chłamu: https://blog.factoryprice.pl/prezent-na ... -co-wybrac

kulikuli
Świeżynka

Post autor: kulikuli » 4 wrz 2018, o 17:51

Z trądzikiem najlepiej udać się do dobrego dermatologa. Po ciąży miałam duże problemy z cerą. Trudno było mi znaleźć lekki podkład, który dodatkowo nie zapychał mojej skóry. Od roku używam tego z eshopannabelle. Ma ładne krycie i mimo tego, że jest to podkład rozświetlający nie podkreśla niedoskonałości tylko dodaje blasku skórze :)

ewelinaklucz
Świeżynka

Post autor: ewelinaklucz » 18 wrz 2018, o 12:04

Najlepiej pójść do dermatologa. Trądzik w ciąży niestety często występuje, więc lepiej jeśli zobaczy to specjalista i przepisze odpowiednie kremy albo maści.

Awatar użytkownika
witter
Świeżynka

Post autor: witter » 20 wrz 2018, o 13:19

Jak jesteś w ciąży, to wizyta u dermatologa będzie konieczna. Możesz poszukać czegoś na własną rękę, ale 1) będzie to ryzykowne, 2) ziołowe, łagodne kosmetyki mogą sobie nie poradzić z ropnymi wypryskami i tylko stracisz pieniądze. Bezpieczniej jest przejść się do lekarza, który powinien przepisać odpowiednie preparaty. A jeśli będzie się opierać i wykręcać głupimi argumentami typu "to wina hormonów, trzeba to przeczekać", to powiedz, że te wypryski cię bolą i pieką - to powinno zadziałać :)

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 23 wrz 2018, o 15:12

Na co dzień powinniscie stosowac delikatne kosmtyki jak np kojący krem BB od Skin79. Grunt to nie zatykać por, a ten krem jest delikany i bardzo dobrze pielęgnuje.

zmeze
Świeżynka

Post autor: zmeze » 18 paź 2018, o 15:09

W takim wypadku koniecznym będzie zastosowanie profesjonalnych kosmetyków. Jeżeli nie wiesz gdzie takie kupić to proponuję poszperać po internecie za sklepami internetowymi, z mojej strony mogę polecić na przykład https://kontigo.com.pl/ bo sama tam kupuję i są bardzo dobre ceny.

dżafar
Świeżynka

Post autor: dżafar » 2 lis 2018, o 08:46

W czasie ciąży szaleją hormony, ale też trzeba uważać, czego się używa. Może powinnaś zacząć od dokładnego oczyszczania skóry rano i wieczorem. Niby jest to problem wewnętrzny, ale może pomóc w załagodzeniu zmian i zapobiec ich rozsiewaniu się. O tym jak ważne jest używanie żelu do mycia twarzy, przeczytasz tutaj.

ewelina92
Młodsza Forumowiczka

Post autor: ewelina92 » 4 lis 2018, o 19:19

Na pewno powinnaś udać się do dermatologa. Uważam, że dobrze byłoby również, gdybyś zdecydowała się stosować suplementy diety http://nonacne.pl które wspomagają walkę z trądzikiem...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda czyli piękna mama”