Trądzik, duże zmiany

Wygląd ma wielki wpływ na samopoczucie a tym samym na zdrowie kobiety.. Jak dbać o siebie -o swoje włosy, skórę i paznokcie? Jaki zapach wybrać -na co dzień, do pracy, na imprezę? Odpowiedni makijaż -czyli wszystko o malowaniu się..
febra
Świeżynka

Re: Trądzik, duże zmiany

Post autor: febra » 7 lis 2018, o 14:23

Przez wiele lat zmagam się z trądzikiem i mimo licznych odwiedzin u różnych dermatologów, nie udało mi się go do końca zlikwidować :(

Awatar użytkownika
jumpsuit
Świeżynka

Post autor: jumpsuit » 20 lis 2018, o 15:54

Czasami nie da się go zlikwidować, bo może wrócić za jakiś czas w zmienionej formie. Pamiętajcie, że hormony cały czas nam pracują, zwalniają dopiero w podeszłym wieku, więc to normalne, że czasem pracują w zwiększonym tempie, a to się przekłada na to, że skóra nie nadąża z regulacją i wyskakują różne wypryski. Często też nie pomagamy jej, jedząc niezdrowo albo nakładając gruby makijaż, przez który nie może oddychać. Trzeba leczenie zacząć od drobnych rzeczy, zmiany diety, kosmetyków, a potem zająć się leczeniem dermatologicznym.

o.mad_ko!
Młodsza Forumowiczka

Post autor: o.mad_ko! » 22 lis 2018, o 12:27

trądzik może zaostrzać niewłaściwa pielęgnacja albo zła dieta, u mnie gorzej po kawie.

DietetykNaWalizkach
Młodsza Forumowiczka
Kontakt:

Post autor: DietetykNaWalizkach » 22 lis 2018, o 16:09

Ja pracuję jako dietetyk kliniczny z kobietami w ciąży i faktycznie wiele z nich skarży się na problemy z cerą w ciąży :( Oprócz maści i leków polecałabym też pewne zmiany w jadłospisie - takie leczenie od środka. To co na szybko mogę wymienić to, np. produkty bogate w cynk, produkty bogate w kwasy omega-3, unikanie nadmiaru soli i cukrów prostych.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Uroda czyli piękna mama”