Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Wszystko o chorobach maluchów - jak możemy im zapobiegać, jak leczyć domowymi sposobami, kiedy zgłosić się do lekarza? Szczepień ciąg dalszy. Jak wzmacniać odporność dziecka? - witaminy, preparaty uodparniające.
Awatar użytkownika
anajusta
Młodsza Forumowiczka
Posty: 10
Rejestracja: 13 gru 2013, o 23:56
Lokalizacja: Lublin

Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: anajusta » 14 gru 2013, o 01:29

Witajcie od wczoraj moja 16 miesięczna córa ma czerwone plamki na całym ciele oprócz buźki. Czy to może mieć podłoże alergiczne? Czy badania w tym wieku u dziecka są w stanie wykazać na co dziecko jest uczulone i czy będą to badania wiarygodne? Mojej starszej córce robiłam takie badania dopiero w wieku 9 lat

Awatar użytkownika
gonia
Świeżynka
Posty: 7
Rejestracja: 22 sty 2018, o 14:22
Lokalizacja: Łódź

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: gonia » 23 sty 2018, o 14:19

Albo to może być wysypka od np. zbyt wysokiej temperatury i zbyt grubych ciuchów, bo takie też się zdarzają. Oczywiście, każdy alergie przechodzi inaczej, a u dzieci coraz częściej rozpoczynają się od ciała, nie od twarzy, jednak bez opinii dermatologa można zgadywać bez końca, więc z doświadczenia polecam się wybrać. Zazwyczaj delikatna skóra dzieci jest bardzo wrażliwa na: detergenty (proszki do prania itd), kosmetyki do mycia (wystarczy jeden składnik wysuszający), brak klimatyzacji albo odpowiedniego nawilżenia w powietrzu, pyłki/kurze, temperaturę, jedzenie, dlatego warto się przyjrzeć temu, co się podaje maluchowi i próbować samodzielnie eliminować/kwalifikować kolejne przyczyny i obserwować, czy po czymś objawy się nie zaostrzają. To może dużo dać, bo wtedy będziemy mogli nakierować lekarza na właściwy trop i są większe szanse na trafniejszą diagnozę. Testów alergicznych nie robi się tak małym dzieciom, niestety.

domi78
Forumowiczka
Posty: 96
Rejestracja: 25 maja 2018, o 10:52

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: domi78 » 17 lip 2018, o 14:38

Ciężko jest ocenić czy to jest alergia czy też nie. Uważam że jednak warto wybrać się do lekarza najlepiej dermatologa. Jeśli okaże się że to faktycznie jest alergia to wtedy warto wybrać się do dobrego alergologa by zrobił ci testy alergiczne, wtedy będziesz wiedziała na co jesteś uczulona, i czego unikać. I na pewno zastosuje odpowiednie leczenie. Ja bym sama się za to leczenie nie brała i nie testowała żadnych maści itd.

oska
Młodsza Forumowiczka
Posty: 19
Rejestracja: 27 cze 2018, o 19:11

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: oska » 29 lip 2018, o 19:16

Ciężko powiedzieć co to może być. Ale jeśli chcesz mieć pewność to zgłoś się na wykonanie testów. Wtedy będziesz wiedzieć na 100% czemu na całym ciele wyskakują takie plamy... Myślę że lepsze to, niż stosowanie jakichś leków na włąsną rękę

Awatar użytkownika
wanda
Świeżynka
Posty: 9
Rejestracja: 20 sie 2018, o 10:01

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: wanda » 20 sie 2018, o 10:52

Skoro zauważyłaś to z dnia na dzień, to trzeba się zastanowić, czy w tym czasie córka robiła coś niecodziennego albo może miała z czymś styczność po raz pierwszy? Takie sytuacje bardzo często wywołują takie reakcje na młodej skórze, która dopiero zapoznaje się z różnymi alergenami i patogenami. Może to być alergia albo choroba skóry, która się rozwijała bezobjawowo aż do teraz, dlatego tak ważne jest poszukanie przyczyny. Pomoże to w unikaniu podobnej sytuacji w przyszłości.

DobraMama
Forumowiczka
Posty: 77
Rejestracja: 6 cze 2018, o 12:05

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: DobraMama » 31 sie 2018, o 19:25

Może to być alergia lub jakaś poważniejsza choroba skórna warto to przebadać, polecam Ci również sprawdzić artykuł na bardzo dobrym portalu na temat chorób skórnych oraz innych chorób wylecz.to/pl/choroby/dermatologia/egzema.html Warto sie doedukowac w tej dziedzinie aby móc trafnie oceniać choroby z którymi idziemy do lekarza, sugerując mu nasze podejrzenia lekarz będzie w stanie wystawić nam szybszą diagnozę która może nas uratowac.

idda
Świeżynka
Posty: 5
Rejestracja: 18 cze 2019, o 17:07

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: idda » 31 lip 2019, o 09:27

tak, to mogą być objawy alergii. Trzeba przeprowadzić odpowiednią i kompleksową diagnostykę. Tu polecam test Faber, związany z molekularną diagnostyką alergii. Badanie bezpieczne i dla dorosłych i dla dzieci ( także niemowlaków). Wyniki interpretuje się na specjalnej platformie CDRS, do której otrzymuje się dostęp.

teresa.oros
Forumowiczka
Posty: 32
Rejestracja: 17 lip 2019, o 09:19

Re: Czerwone plamy na całym ciele -czy to może być alergia?

Post autor: teresa.oros » 4 gru 2019, o 21:34

Najmniej inwazyjny i szkodliwy jest obecnie biorezonans. Technika ta pozwala m.in wyryć i leczyć alergie, nawet u najmłodszych. Zobacz sobie na https://biorezonans-wilanow.pl/, nie wiem czy gdziekolwiek indziej, nie tylko na Wilanowie, dysponują takim sprzętem i specjalistami zdolnymi do właściwego odczytu pozyskanych danych i wdrożenia skutecznej terapii.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie małego dziecka”