Mój Ex nie uznaje dziecka

Jak stworzyć udany związek? Jak nie popaść w rutynę czyli jak ustrzec się przed monotonią? Wspólne obowiązki dla niego i dla niej -jak się porozumieć w tej kwestii? Związek udany oraz związek nieudany? Zazdrość i zdrada...
Lipa
Świeżynka

Mój Ex nie uznaje dziecka

Post autor: Lipa » 7 mar 2015, o 09:29

Rok temu urodziłam dziecko. I chociaż jest to najlepszy prezent od życia, jaki mogłam dostać, to jednak pojawiły się też cienie rodzicielstwa. Głównym powodem jest to, że będąc w ciąży rozstałam się ze swoim partnerem. Przyznaję, że szybko znalazłam nowego partnera, ale to dlatego, ze od dawna był on w moim życiu. Dla mnie oczywiste jest to, kto jest ojcem. Jednak mój były nie uznaje dziecka, przez co cały czas zostaje odroczona sprawa o alimenty. Mój obecny poddał się badaniom genetycznym, które potwierdziły, że nie jest on ojcem (a tak uważał mój były). Ex jednak ich odmawia. Czy sąd może go przymusić do badań?

danciakowa
Młodsza Forumowiczka

Re: Mój Ex nie uznaje dziecka

Post autor: danciakowa » 29 gru 2015, o 23:31

no najprościej iśc do sadu i wnieśc o sprawę o ustalenie ojcostwa i alimentyy od ojca dziecka, choc zastanów się bo może partner chce uznać dziecko jako swoje

emilson
Świeżynka

Post autor: emilson » 8 cze 2018, o 15:09

Bardzo współczuję i na prawdę, najbardziej chciałabym się uchronić od takich sytuacji... :(

mateusz33
Świeżynka

Post autor: mateusz33 » 18 cze 2018, o 11:40

Z jakiego powodu jakiś mężczyzna może nie uznawać swojego dziecka.Dla mnie to jest tragedia jak słyszę niekiedy takie historie moich znajomych.

marcepanka
Świeżynka

Post autor: marcepanka » 26 cze 2018, o 10:45

Nie chce uznać bo to niesie za sobą pewne koszty. To smutne, że pieniądze są dla niektórych ważniejsze od ludzkich odruchów. Nie mówiąc już o niesamowitej więzi, której sam siebie pozbawia. Niedojrzały jakiś... Powinnaś jak najszybciej udać się do sądu - istnieje możliwość przymusowych badań.

sebra
Świeżynka

Post autor: sebra » 18 lip 2018, o 17:08

jak dla mnie to ta sprawa nadaje się do sądu

martawitczak
Świeżynka

Post autor: martawitczak » 19 lip 2018, o 09:53

Przykro jest słuchać takich rzeczy, musisz sprawę zgłosić do sądu i wtedy będzie musiał zrobić badania o ojcostwo

koko_pop
Świeżynka

Post autor: koko_pop » 20 lip 2018, o 21:37

Mężczyźni bardzo często tchórzą w obliczu ciąży, znam jednak przypadki, gdy przemyślając sprawę wracają. Trzeba dać mu trochę czasu (chociaż to Ty powinnaś być teraz najważniejsza), a jeżeli nie poczuje się odpowiedzialny, należy pozwać go o alimenty.

przeplatasie
Świeżynka

Post autor: przeplatasie » 17 sie 2018, o 12:28

oczywiście że może zmusić do badań, robisz sprawę o ustalenie ojcostwa i koniec. Dziecko jest najważniejsze więc zrób to czym szybciej.

czanka
Świeżynka

Post autor: czanka » 27 sie 2018, o 23:44

Bardzo jestem ciekawa rozwiązania tej sprawy, chociaż patrząc na datę już raczej się nie doczekam informacji o tym jak poszło :(

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w związku”