Wypadanie włosów

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
Heidi Weng
Świeżynka

Wypadanie włosów

Post autor: Heidi Weng » 20 lut 2015, o 14:09

Witajcie. Jestem w 5 miesiącu ciąży i zauważyłam że zaczęły mi wypadać włosy. Już i tak mam bardzo cienkie, a podczas czesania tracę naprawdę dużą część. Lekarka mówi, że to przez hormony i że po ciąży powinno mi przejść, ale obawiam się, że do porodu to będę łysa. Nie wiem czy mogę brać jakieś suplementy na porost włosów, bo niestety wsparcia lekarza w tej kwestii nie mam i bagatelizuje ten problem. Z drugiej strony boje się eksperymentować z różnego rodzaju kosmetykami. Doradzicie coś?

dariusz33
Świeżynka

Re: Wypadanie włosów

Post autor: dariusz33 » 10 lip 2018, o 10:14

Lepiej podczas ciąży nie stosuj żadnych kosmetyków bez porozmawiania z lekarzem prowadzącym.Bo nie które kosmetyki mogą nawet doprowadzić do poronienia.

elinna
Świeżynka

Post autor: elinna » 29 lip 2018, o 13:37

Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem jest rozmowa z jakimś specjalistą.

fiszerowa
Forumowiczka

Post autor: fiszerowa » 31 lip 2018, o 09:50

Warto też wspomnieć o tym, że wyróżnia się co najmniej kilka powodów, przez które mamy problem z wypadającymi włosami. Jednym z nich jest karmienie piersią i uwierzcie mi szczerze, że z problemem tym zmaga się wiele kobiet karmiących.

Awatar użytkownika
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Post autor: sabinkaduchess » 23 paź 2018, o 15:30

Przy dobrze zbilansowanej diecie i odpowiednio dobranej suplementacji, czyli tak żeby oprócz kwasu foliowego i dha brać, magnez, jod i witaminę D, to włosy nie powinny wypadać.

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 18 kwie 2019, o 10:04

dieta ważna, dużo mikroelementów trzeba w niej mieć

dakota
Forumowiczka

Post autor: dakota » 18 kwie 2019, o 10:33

no tak, ale czasami te lysienie moze byc spowodowane czyms calkiem innym niz dieta. ja dopiero po badaniach genetycznych w Klinice Przeszczepu Wlosow w Warszawie dowiedzialam sie co tak naprawde powodowalo moje lysienie i dzieki zastosowanym zabiegom udalo sie ten proces odwrocic.

ShermanSteaf
Świeżynka
Kontakt:

Wypadanie włosów

Post autor: ShermanSteaf » 4 sie 2019, o 12:39

Czasami bywa tak że wtryskiwacz gazu jest nieszczelny i puszcza . Dlatego po rozruchu na zimno silnik pracuje na 2 rodzajach paliwa jednocześnie i stąd może być te wypadanie zapłonu. Zakręć całkowicie lpg i zgaś auto na Pb. Zobaczysz czy będzie lepiej.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”