Córka przejmuje złe zachowania od serialowych bohaterek

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?
Obaba
Świeżynka

Córka przejmuje złe zachowania od serialowych bohaterek

Post autor: Obaba » 20 lut 2015, o 13:19

Mam problem z moją 8 letnią córką. Otóż ze względu na modę ogląda bajki czy seriale, które są przeznaczone dla starszych dziewczynek, jak np. Violetta. Jeśli już to staram się oglądać telewizję razem z nią, aby w razie czego móc od razu odpowiedzieć na wszystkie pytania i rozwiać wątpliwości. Jednak ostatnio córka zaczęła się wywyższać naśladując jedną z bohaterek i wymyślając, że ma podobne problemy do niej. Szlaban na serial nie pomógł, a dziecko się złości jeszcze bardziej, bo koleżanki oglądają, a ona nie może. Jak jej wytłumaczyć, że nie może się tak zachowywać?

martakurek0
Forumowiczka

Re: Córka przejmuje złe zachowania od serialowych bohaterek

Post autor: martakurek0 » 20 cze 2018, o 09:03

U nas córka mając do wyboru grę w planszówkę z nami, albo rower, albo cokolwiek innego co robimy razem - sama zrezygnowała z oglądania badziewia. Poza tym ja uważam, że można dziecku ładnie, ale stanowczo wytłumaczyć, że to nei jest bajka dla niej (zapewne ma ograniczenie wieku pokazane na ekranie) i ze jak osiągnie ten wiek, wtedy będzie mogła oglądać. I zaproponować coś w zamian - inną bajkę, książkę, wspólne pieczenie ciasteczek czy co ;)

donka
Świeżynka

Re: Córka przejmuje złe zachowania od serialowych bohaterek

Post autor: donka » 26 lip 2018, o 08:53

W sumie to normalne dziecięce zachowanie. Jeżeli jednak uważasz, że jest to bardzo negatywne, zmień seriale albo bajki, które dziecko ogląda. Jest tyle wspaniałych produkcji dla dzieci - znajdziecie coś dla siebie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka”