Obiady wiosenno letnie

Potrawy, przepisy, smakołyki dla nas i naszych dzieci.. Zachwyć rodzinę i gości swoją kuchnią!
Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Obiady wiosenno letnie

Post autor: henke » 6 sie 2017, o 11:41

Co gotujecie na obiady w tym wiosenno-letnim okresie k?

Awatar użytkownika
Dariana
Forumowiczka

Re: Obiady wiosenno letnie

Post autor: Dariana » 8 sie 2017, o 07:39

Jest bardzo ciepło. To lado wyjątkowo jest gorące tak wiec staram się robić sezonowe letnie potrawy. Nie mam szczerze powiedziawszy ochoty na mieso Mięso jemy głownie w weekendy.
W ogrodku mam sporo cukini tak wiec ten miesiac jest u nas wyjątkowo cukiniowy. Preferuję cukinię zapiekaną. Aby nie było tak nudno to dodaje do niej sera: przepisy.pl/przepis/cukinia-zapiekana-z-serem - jest dzięki temu o wiele smaczniejsza i bardziej aromatyczna.

Jeśli macie ochotę na wersję z mięskiem to spokojnie mozna trochę tego mieska dodać :)
Obrazek

odeta
Młodsza Forumowiczka

Post autor: odeta » 22 wrz 2017, o 14:05

Przewaznie jakiś chłodnik, najlepszy na upale. Albo makaron z truskawkami:) ale teraz to juz jesienne obiady... ciepłe zupy jak sie zmarzniętym wróci w sam raz

Belch
Forumowiczka

Post autor: Belch » 1 lis 2017, o 15:49

Dobry obiad moim zdaniem można zawsze zamówić sobie, a wybór restauracji jest tak duży, że każdy na pewno wybierze coś dla siebie. Nie koniecznie trzeba od razu samemu gotować :)

botle
Młodsza Forumowiczka

Post autor: botle » 1 sty 2018, o 13:08

Ja ostatnio coraz rzadziej zamawiam. Po ostatnich wpadkach w kanjpce chińskiej nabawilam sie tylko niestrawnosci i klopotow z traweniem na piec dni. zaparcie przeszlo dopiero po wypiciu dicopeg 10g ale uczucie przeladowania bylo straszne... raczej stawiam teraz na gotowanie w domu i raczej lekkostrawnie bez duzej dawki przypraw

laleczka
Forumowiczka

Post autor: laleczka » 18 mar 2018, o 20:32

Ja uwielbiam szparagi :) mogłabym dodawać je do każdej potrawy :) Wczesniej nie jadałam szparagów bo mi się nigdy na talerzu nie podobały. Jednak jak poczytałam jaki wpływ mają na nasze zdrowie to zmieniłam zdanie na ich temat :)

Malwena
Świeżynka

Post autor: Malwena » 9 kwie 2018, o 11:02

Ja latem zwykle nie mam apetytu na ciepły obiad, zwłaszcza mięsny ( mięsko nadrabiam na grillu :) ) Dlatego robię sporo warzyw i różnych zup.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 25 maja 2018, o 10:55

Ja jak mam czas to jak najbardziej gotuję zdrowe obiadki dla moich dzieci. Staram się o to zadbać. Ale czasem moje dzieciaki mają też ochotę na coś niezdrowego :D często chcą kebaba albo pizze. Nie pozwalam na to często ale raz na miesiąc np. na kolację. Pod warunkiem że obiad zjedzą :) Najlepiej im smakuje pizza Bekon którą zamawiam w pizzerii. Mi też bardzo smakuje.

Justitta
Świeżynka

Post autor: Justitta » 29 maja 2018, o 20:33

Botwinka + naleśniki z truskawkami i czereśniami :)

ogonek
Świeżynka

Post autor: ogonek » 16 cze 2018, o 21:38

Zna ktoś pożywną potrawę w której nie byłoby mięsa, kaszy, ryżu, makaronu ani ziemniaków? To zabrzmi snobistycznie, ale te produkty już całkiem mi się znudziły. Jednak przyznam, że lubię sobie pojeść i cieńkie zupki nie wchodzą w grę :p

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama w kuchni”