Dobre przedszkole

Dowiedz się jakie są najlepsze przedszkola w Twoje okolicy. Na co zwracać uwagę, jakie powinno być wyposażenie przedszkola, personel, posiłki? Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków - czy warto w nie inwestować?
Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka

Dobre przedszkole

Post autor: Adminka » 21 wrz 2014, o 13:47

Witam :)
Dobre przedszkole moim zdaniem to takie, w którym jest naprawdę dobra kadra. Osobiście wybierając przedszkole sugerował bym się właśnie tym. Oczywiście ważne jest też miejsce, wnętrze, warunki. Ale przede wszystkim kadra wychowawcza musi być na najwyższym poziomie.
A co Wy o tym sądzicie ?

danciakowa
Młodsza Forumowiczka

Re: Dobre przedszkole

Post autor: danciakowa » 30 gru 2015, o 20:49

Dobra kadra to podstawa. Ale tez dobra organizacja czasu wolnego dla dzieci- chodzi mi tu o zajęcia dodatkowe. W naszym przedszkolu jest ich cały ogrom- taniec, plastyka, nawet teatr czy zespół wokalno- instrumentalny. No i język angielski. Udowodniono juz że dzieci w tym wieku szybko się go uczą. Stąd wybór u nas padł na przedszkole Ala i Kot w Piasecznie http://www.alaikot.pl/

mamaKuby
Świeżynka

Post autor: mamaKuby » 1 gru 2016, o 20:58

Moim zdaniem zeby powiedziec, ze przedszkole jest dobre to musi ono spelnic kilka warunkow: lokalizacja (dogodna dla rodzica), warunki (budynek dostosowany do potrzeb dzieciakow, plac zabaw), oferta programowa (bogata i roznorodna) i przedszkolanki (nie tylko z odpowiednim podejsciem do dzieci, ale i takie z ktorymi rodzic sie dogada). Jest tego troche, ale sa miejsca, ktore takim wymaganiom sprostaly. Przykladowo moja pociecha chodzi do przedszkola Wesołe Siódemki (Katowice) i powiem, ze naprawde jest OK. Czytalam opienie w sieci na ich temat i bylam troche sceptyczna, nie wierzylam, ze wszystko moze byc tak fajnie, ale dni otwarte rozwialy moje watpliwosci.

dynamical
Forumowiczka

Post autor: dynamical » 12 gru 2016, o 09:55

Dobra kadra, dobre opinie i dobry plac zabaw. To podstawa. W szczegolności, że te ostatnie miejsce ma za zadanie rozwijać dziecko i zachęcać je do aktywnego trybu życia. Osobiście polecam budować place zabaw z budżetu obywatelskiego.

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 21 sty 2017, o 15:05

A jakie przedszkole polsko angielskie Warszawa - najlepiej Piastów - polecacie? Gdzie uczą się Wasze dzieci i jakie miejsca sobie chwalicie?

karo897897
Świeżynka

Post autor: karo897897 » 31 lip 2017, o 12:34

Faktycznie dobra kadra to podstawa. Atmosfera w przedszkolu jest bardzo ważna. Dwa lata temu szukałam dla córki przedszkola blisko domu i oglądając publiczne placówki nie czułam takiej atmosfery jak w prywatnym przedszkolu. Myślę że uwaga przedszkolanek, atmosfera, posiłki i warunki są o wiele lepsze. Publiczne przedszkola niestety są słabo dofinansowane.

EllenRipley
Forumowiczka

Post autor: EllenRipley » 26 mar 2018, o 12:33

Również uważam, że jeśli ma ktoś taką możliwość, to lepiej zrobi posyłając dziecko do przedszkola prywatnego. W prywatnych placówkach poświęca się każdemu z dzieci dużo więcej czasu, bo grupy na ogół są mniejsze. Ja miała do czynienia z przedszkolem Harmonia w Krakowie i w sumie wydaje mi się ono naprawdę w porządku. Dziecko dobrze się tam czuło i chętnie tam uczęszczało.

:happy:

nimco
Forumowiczka

Post autor: nimco » 27 maja 2018, o 10:22

O tak, mniejsze grupy to zdecydowany pozytyw. Panie są w stanie więcej czasu poświęcić jednemu maluchowi. Moja córka chodzi do prywatnego przedszkola w Opolu i od razu jej się spodobało. Wystrój jest bardzo sympatyczny, do tego jest tyle atrakcji że dziecko nie ma czasu się nudzić :)

dream_big
Młodsza Forumowiczka

Post autor: dream_big » 15 cze 2018, o 10:24

Dobre przedszkole to takie, w którym o dzieci się dba. Czyli pracownicy zaangażowani i z pasją, którzy lubią dzieci. No i ciekawa oferta. Podoba mi się Akademia Rozwoju Malucha, uczą dzieciaki angielskiego poprzez zabawę:)

Nikolll
Świeżynka

Post autor: Nikolll » 6 lip 2018, o 11:15

Polecam w Warszawie Towarzystwo Edukacji Vizja. Szkoła na bogatą gamą zajęć dodatkowych, które rozwijają zdolności dzieci. Mam córkę która od 2 lat uczęszcza do dwujęzycznego przedszkola w TEVizja i jest bardzo zadowolona do przedszkola chodzi bardzo chętnie oraz uczęszcza dobrowolnie na różne dodatkowe zajęcia co mnie bardzo cieszy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór przedszkola”