Rozszerzanie diety niemowlaka

Karmienie piersią, dieta mamy karmiącej, problemy związane z laktacją. Mleko modyfikowane - jaki preparat wybrać, mleko początkowe, mleko następne. Rozszerzanie diety - kiedy, jak i od czego zacząć?
Blondi24
Świeżynka

Rozszerzanie diety niemowlaka

Post autor: Blondi24 » 11 wrz 2019, o 09:04

Czesc dziewczyny kobietki
Mam takie pytanie moj maluch skonczyl 5 miesiecy
Po 4 zaczelismy rozszerzac mu diete
Zastanawiam sie kiedy sloiczek wystarczy mu zamiast butelki mleka
Dostaje zazwyczaj sloiczek 125g zje caly dajemy juz sloiczki 3 skladnikowe i myslalam ze moze tak jak z butelka będzie z 3 godz przerwy do następnego sloiczka lub butelki mleka ale po godz zaraz i tak zje mi mleko czasem 100ml a czasem 120ml.
Bo chcialam na zmiane raz butelke raz słoiczek
Bo jak mu nie dam sloiczka wogule przez dzien to je mi co 3godz po 120/130ml mleka
Powiedzcie prosze jak to jest u was 🙈🙉🙊

brownie
Forumowiczka

Re: Rozszerzanie diety niemowlaka

Post autor: brownie » 13 lut 2021, o 14:55

Sporo artykułów na temat rozszerzania diety znalazłam tutaj https://hipp.pl/zywienie-0-1/rozszerzanie-diety/rozszerzanie-diety-praktyczne-wskazowki mi to pomogło na początku, bo jak każda mama byłam zagubiona, kiedy, ile i od czego zacząć. Dania Hipp bio posmakowały, wiem, że w produktach bio są bardziej zaostrzone normy jakościowe i produkcji.

Dobrusia
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Dobrusia » 30 maja 2021, o 19:53

Hipp ma fajną opcję na początek rozszerzania diety - pierwsza łyżeczka - słoiczki 80g więc na ten jeden raz w sam raz

Karina
Forumowiczka

Post autor: Karina » 5 lip 2021, o 12:54

Zgadzam się, szczególnie na początek przygody z poznawaniem innych smaków te słoiczki "pierwsza łyżeczka" są super. Odpowiednia wielkość, bez zbędnych dodatków i to, że są jednoskładnikowe. Ogólnie HiPP ma bardzo dobre składy:)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie niemowlęcia”