Jak powinnam się odżywiać podczas karmienia piersią?

Mleko mamy i mleko modyfikowane - wady i zalety? Jakie mleka są najlepsze -porównanie preparatów? Trudności z laktacją, najlepsze pozycje do karmienia. Karmienie na żądanie, czy o określonych porach? Dieta mamy karmiącej piersią.
Sesulanka
Młodsza Forumowiczka

Jak powinnam się odżywiać podczas karmienia piersią?

Post autor: Sesulanka » 25 lis 2013, o 21:38

Dokładnie jak w temacie -jestem matką 3-tygodniowego noworodka i karmię piersią rzecz jasna. W czasie ciąży odżywiałam się normalnie, nie przesadzałam z tłuszczami, starałam się nie jadać za wiele na noc, ogólnie 4-5 posiłków dziennie. Starałam się różnicować posiłki -było to mięso, nabiał, wędliny, bardzo dużo warzyw i owoców. Nic się nie zmieniło po porodzie... Mniej jadam cytrusów itp, ponieważ tak zaleciła mi Pani doktor. Moje pytanie brzmi jak wyglądają Wasze diety po porodzie kiedy karmicie piersią? Czego powinnam się wystrzegać a na co mogę sobie pozwolić? Koleżanka ma synka w wieku 2 lat i mówi że zdarzało jej się napić czerwonego winka -czy to normalne? Czy jednak alkohol odpuścić całkowicie? Ile powinnam spożywać tłuszczów, ile białka i ile węglowodanów? Z góry dziękuję

kandy
Młodsza Forumowiczka

Re: Jak powinnam się odżywiać podczas karmienia piersią?

Post autor: kandy » 11 gru 2013, o 17:17

Witaj Sesulanka :) Podbijam temat

Matka_Wariatka
Młodsza Forumowiczka

Re: Jak powinnam się odżywiać podczas karmienia piersią?

Post autor: Matka_Wariatka » 4 lip 2018, o 13:07

Jeśli chodzi o alkohol to trzeba uważać. Moja bratowa po porodzie wpadła w depresje i zaczeła ostro pić. Brat oczywiscie był za granicą i nic nie wiedział. Niemniej Opieka sie dowiedziała i chcieli jej zabrać małego. Nałogu nie tak łatwo sie pozbyć a zaczyna sie zawsze od jednego kieliszka wina. To taka przestroga dla wszystkich, Kasia na szczęście sobie poradziła dzięki wszywce. Tu możecie poczytać jak to działa http://www.wroclawskiportal.pl/esperal- ... m-miescie/ , zwykła terapia nie zawsze działa, albo działa a nie od razu. A żeby nie stracić dziecka nie mogła iść na odwyk

ODPOWIEDZ

Wróć do „Żywienie noworodka”