Córka bawi się zabawkami dla chłopców

Łączenie przyjemnego z pożytecznym -czyli mądre zabawy dla przedszkolaków.. Dziecko w grupie rówieśników. Zabawy na świeżym powietrzu..
mama2015
Świeżynka

Córka bawi się zabawkami dla chłopców

Post autor: mama2015 » 20 lut 2015, o 13:00

Moja córka ma 5 latek i odstaje od swoich koleżanek, bo woli zabawki dla chłopców. Po prostu woli bawić się samochodzikami czy też rzeźbić piaskowe konstrukcje niż bawić się lalkami. Przez to inne dziewczynki wyśmiewają się z niej i nie chcą się z nią bawić, chociaż ona chce z nimi przebywać i np. skakać przez skakankę czy grać w klasy. Rozmawiałam z mamami tych dziewczynek, obiecały z nimi porozmawiać, ale widzę, że nie ma w tej kwestii postępu. Moja córka przez to nie chce wychodzić w ogóle bawić się z innymi dziećmi, nawet z kolegami i jest smutna. Co robić ?

celina1984
Młodsza Forumowiczka

Re: Córka bawi się zabawkami dla chłopców

Post autor: celina1984 » 19 cze 2015, o 13:20

jeśli ta sytuacja się nie zmieni to należy zmienić przedszkole dla dobra dziewczynki:) a jak wam się podoba taki prezent dla 3 chłopca http://www.anluxsklep.pl/maty-i-puzzle- ... m-007.html

nastkakowal
Młodsza Forumowiczka

Post autor: nastkakowal » 21 lut 2016, o 01:26

Osobiście poleciłabym próbę zaangażowania dziewczynek we wspólną zabawę, która nie jest ani chłopięca, ani dziewczęca, np. jakieś gry logiczne i inne drewniano-zabawkarskie próby integracji. Są np. fajne zgadywanki na pinokiu - http://www.epinokio.pl/pol_m_Zabawki-dr ... -4355.html - myślę, że próba połączenia dziewczynek przy jednej z takich aktywności pozwoli im zrozumieć, że można za sobą obcować lubiąc rzeczy, które są konkretnie przypisane do płci. A potem to już łatwiej będzie się córce z dziewczynami dogadywać, nawet jeśli nadal będzie woleć resoraki i budowlankę piaskarską. :zawstyd:

Maartaa
Świeżynka

Post autor: Maartaa » 19 lip 2016, o 19:44

Wydaje mi się, że na pewno nie ma co zmuszać córki do zabawa lalkami i innymi zabawkami dla dziewczynek- to nawet słodkie, że woli budować konstrukcje i bawić sie samochodzikami ;) A może masz znasz jakieś dziecko (wśród znajomych, rodziny), które ma podobne zainteresowania? Może pobawią się razem, poznają, zaprzyjaźnią?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabawy przedszkolaka”