Świetne edukacyjne gry i zabawy dla dzieci

Łączenie przyjemnego z pożytecznym -czyli mądre zabawy dla przedszkolaków.. Dziecko w grupie rówieśników. Zabawy na świeżym powietrzu..
Awatar użytkownika
mrówka
Świeżynka

Świetne edukacyjne gry i zabawy dla dzieci

Post autor: mrówka » 29 kwie 2014, o 22:44

Cześć. Przyprowadźcie Wasze dzieci na portal ekodzieciaki.pl. To serwis służący do nauki w przyjazny sposób poprzez mądre i bezpieczne gry. Wasze dziecko pozna tam różnorodny świat zwierząt i roślin oraz nauczy się o środowisku, ekologii i jak dbać o naszą planetę. Ja i moi przyjaciele czekamy na Was

Awatar użytkownika
MamaKasi
Forumowiczka

Re: Świetne edukacyjne gry i zabawy dla dzieci

Post autor: MamaKasi » 29 maja 2014, o 22:24

Mniami ;) a myślałam, że linki to tylko w stopce można zamieszczać :D

dynamical
Forumowiczka

Post autor: dynamical » 25 sie 2016, o 08:02

Jak dla mnie to znacznie bardziej rozwojowy jest plac zabaw niż jakaś gra edukacyjna.Na placu zabaw dziecko bardzo szybko się rozwija i to praktycznie pod każdym względem: ruchowym, umysłowym czy jakimkolwiek innym.

Awatar użytkownika
Dariana
Forumowiczka

Post autor: Dariana » 6 paź 2016, o 05:56

Sama również zanim pozwolę dziecku pograć w jakąś grę muszę ją sprawdzić. Czy nie ma w niej agresji.Pozwalam córce grać w gry typu ubieranki.
Córcia lubi najbardziej trzy gry:
Arena mody
Niesamowite zwierzaki ( opiekuje się swoim stworkiem )
Wolni farmerzy

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 4 gru 2016, o 16:20

Różne fajne zabawki i pomoce edukacyjne mają np. tutaj edusklep.pl Zerknijcie sobie, bo jest w czym przebierać. Ja osobiście jestem wielką zwolenniczką właśnie edukacyjnych zabawek.

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Post autor: Matka_Wariatka » 28 sie 2018, o 10:49

Kto co lubi, ja swoją drogą w zabawch z dzieckiem korzystam z zabawek kreatywnych i terapeutycznych, lepiej rozwijają dziecko i jego funkcje poznawcze czy cielesne. Ważnym jest, aby takie zabawki kupować ze sprawdzonych źródeł.

domi78
Forumowiczka

Post autor: domi78 » 19 lis 2018, o 16:13

Najlepiej się sprawdzają zabawki edukacyjne ale np. książeczki czy też gry to też super zajęcie dla najmłodszych. Ja szukałam zabawek dla 2 latka i 3 latka i znalazłam w tym sklepie gry i ksiażki dla takich maluchów. Nie wiem czy zamawiać im jednakowe, czy też każde inne, bo żeby potem się nie kłócili a wiadomo jak to z dzieciakami jest.

Devil93
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Devil93 » 27 lis 2018, o 22:57

Dla starszych dzieci warto pomyśleć o wypadzie na tor kartingowy. Jak się okazuje, bardzo często nastolatkom, jak i dzieciom przed dojrzewaniem takich "ekstremalnych" atrakcji brakuje, więc czemu by nie spróbować? Nasza rodzina znalazła w tym naprawdę wiele frajdy, jak i mamy kolejny temat do rozmów. Nasz Maniuś poznał tam kilku nowych przyjaciół. Pomyślcie o tym.

alice
Forumowiczka

Post autor: alice » 29 lis 2018, o 14:36

Wydawnictwo Nowa Era wypuściło teraz ciekawą serię o nazwie Kolekcja Indywidualnego rozwoju. Znajdują się tam książeczki dla maluchów od 3 - 6 lat, a zawierają ciekawe zestawy ćwiczeń np. do nauki czytania, pisania, liczenia, spostrzegawczości czy zabawy typu kolorowanki albo składanie origami. Zdecydowanie godna polecenia pozycja dla dzieciaków. Takie wartościowe książeczki ja bardzo cenię!

kacperka
Młodsza Forumowiczka

Post autor: kacperka » 29 lis 2018, o 16:26

To może ciastolina? Czytałam ostatnio artykuł i powiem wam, że jestem w szoku. Nie sądziłam, że na pozór tak zwykła zabawka może mieć wpływ na rozwój naszego dziecka. :) A wy o tym wiedzieliście?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabawy przedszkolaka”