Córka za młoda na makijaż

Bunt nastolatka - co powinni robić rodzice? Problemy szkolne - co robić, gdy dziecko nie chce się uczyć? "Złe" towarzystwo, alkohol, używki - jak zapobiegać, jak pomagać? Jak sprawić, aby dziecko traktowało Cię jak przyjaciółkę?
Sabina M
Świeżynka

Córka za młoda na makijaż

Post autor: Sabina M » 5 mar 2015, o 19:40

Mam 11 letnią córkę. Jako że oficjalnie weszła w etap bycia nastolatką, uznała, że ma prawo się malować. Jest na to zdecydowanie za młoda i nie wiem, skąd w ogóle u niej pojawił się taki pogląd. Znam koleżanki z jej klasy i żadna z nich się nie maluje. Nawet ja się nie maluje na co dzień, tylko na większe wyjścia. Rozumiem, że chce być postrzegana jako dorosła, ale przez makijaż ma problemy w szkole, bo codziennie dzwoni do mnie nauczycielka, że dziecko jest umalowane. Jak przemówić dziecku do rozsądku?

malla
Młodsza Forumowiczka

Re: Córka za młoda na makijaż

Post autor: malla » 16 sty 2018, o 19:58

Moje dziecko niedługo idzie na bal karnawałowy i stwierdziło, że przebierze się za kobietę kota. Karnawał to nie tylko dobry strój ale również odpowiedni makijaż. Do charakteryzacji zakupiłam tusz do kresek w pisaku, którym precyzyjnie można wykonać każdy makijaż. Dziecko jest bardzo zadowolone.

gretek
Świeżynka

Post autor: gretek » 5 lip 2018, o 10:13

Sabina M pisze:
5 mar 2015, o 19:40
Mam 11 letnią córkę. Jako że oficjalnie weszła w etap bycia nastolatką, uznała, że ma prawo się malować. Jest na to zdecydowanie za młoda i nie wiem, skąd w ogóle u niej pojawił się taki pogląd. Znam koleżanki z jej klasy i żadna z nich się nie maluje. Nawet ja się nie maluje na co dzień, tylko na większe wyjścia. Rozumiem, że chce być postrzegana jako dorosła, ale przez makijaż ma problemy w szkole, bo codziennie dzwoni do mnie nauczycielka, że dziecko jest umalowane. Jak przemówić dziecku do rozsądku?
wiem, ze to już wpis stary, ale chciałbym go trochę odświeżyć. nasza corka - 13 lat, w tym roku zażyczyła sobie zafarbowania włosów - co najgorsze moja żona jest na tak. ja powiedziałem, że ok - na wakacje, jakimś zmywalnym barwidłem, ok. Ale one obydwie twierdzą, że dziewczynki w jej wieku już farbują włosy. Nie chce być przewrażliwionym ojcem, no ale to chyba przesada, nie?

DobraMama
Forumowiczka

Post autor: DobraMama » 3 sie 2018, o 11:35

Wszystko zależy od tego jak się chce malować i czym, jeżeli ma to być delikatny makijaż to jak najbardziej pozwól jej, jednak by nie zniszczyła sobie cery wybierz dla niej kosmetyki o dobrym składzie najlepiej naturalnym jak marka SOSU. Ten producent posiada w ofercie kosmetyki które są naprawdę wysokiej półki i cieszą się sporym zainteresowaniem. Przede wszystkim są to kosmetyki naturalne oraz bardzo dobrej jakości.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo nastolatka”