Córka za młoda na makijaż

Bunt nastolatka - co powinni robić rodzice? Problemy szkolne - co robić, gdy dziecko nie chce się uczyć? "Złe" towarzystwo, alkohol, używki - jak zapobiegać, jak pomagać? Jak sprawić, aby dziecko traktowało Cię jak przyjaciółkę?
Sabina M
Świeżynka

Córka za młoda na makijaż

Post autor: Sabina M » 5 mar 2015, o 19:40

Mam 11 letnią córkę. Jako że oficjalnie weszła w etap bycia nastolatką, uznała, że ma prawo się malować. Jest na to zdecydowanie za młoda i nie wiem, skąd w ogóle u niej pojawił się taki pogląd. Znam koleżanki z jej klasy i żadna z nich się nie maluje. Nawet ja się nie maluje na co dzień, tylko na większe wyjścia. Rozumiem, że chce być postrzegana jako dorosła, ale przez makijaż ma problemy w szkole, bo codziennie dzwoni do mnie nauczycielka, że dziecko jest umalowane. Jak przemówić dziecku do rozsądku?

malla
Młodsza Forumowiczka

Re: Córka za młoda na makijaż

Post autor: malla » 16 sty 2018, o 19:58

Moje dziecko niedługo idzie na bal karnawałowy i stwierdziło, że przebierze się za kobietę kota. Karnawał to nie tylko dobry strój ale również odpowiedni makijaż. Do charakteryzacji zakupiłam tusz do kresek w pisaku, którym precyzyjnie można wykonać każdy makijaż. Dziecko jest bardzo zadowolone.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo nastolatka”