Pijana nastolatka

Bunt nastolatka - co powinni robić rodzice? Problemy szkolne - co robić, gdy dziecko nie chce się uczyć? "Złe" towarzystwo, alkohol, używki - jak zapobiegać, jak pomagać? Jak sprawić, aby dziecko traktowało Cię jak przyjaciółkę?
Hrabianka z Mokotowa
Świeżynka

Pijana nastolatka

Post autor: Hrabianka z Mokotowa » 5 lis 2014, o 16:06

Moja 15 letnia córka wróciła ostatnio do domu pijana. Oczywiście kiedy tylko zapytałam ją, dlaczego piła, zaczęła krzyczeć i wyzywać mnie. Mam wrażenie, że powodem jej stanu była jej nowa koleżanka. Do jej klasy dołączyła dziewczyna, która pochodzi z patologicznej rodziny. Nauczycielka poprosiła moją córkę o pomoc koleżance w nauce, ale jestem przekonana, że zamiast się uczyć, piją alkohol. Jak przemówić córce do rozumu i wytłumaczyć jej, że w ten sposób sama sobie szkodzi?

domi78
Forumowiczka

Re: Pijana nastolatka

Post autor: domi78 » 17 lip 2019, o 07:42

Warto pomyśleć o terapii. Odseparowanie alkoholika od jego najbliższego otoczenia. Inne miejsce, otoczenie i warunki, w których naprawdę można podjąć walkę z uzależnieniem są niezwykle ważne. Jednak często problemem jest wybór odpowiedniego ośrodka. Chcielibyśmy mieć pewność, że trafimy do tego właściwego. Myslę że ośrodek Wiosenna będzie dobrym wyborem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo nastolatka”