Rozmowa z dzieckiem na temat seksu..

Dziecko nie radzi sobie z nauką.. Nagrody i kary za dobre i złe zachowanie w szkole, za dobre i złe stopnie.. Konflikty z innymi dziećmi w klasie/szkole.. Bezpieczna droga do szkoły? Dobre i złe towarzystwo dla dziecka -jak rozmawiać z uczniem?
Edytka
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2015, o 13:06
Lokalizacja: Kraków

Rozmowa z dzieckiem na temat seksu..

Post autor: Edytka » 7 mar 2015, o 13:09

Kiedy zaczęłyście rozmawiać ze swoimi dziećmi o seksie? W szkole moich dzieci nauczyciele wraz z psychologiem szkolnym będą prowadzić warsztaty dotyczące rozmnażania i miesiączki. Chcą w ten sposób przygotować dzieci i wprowadzić w temat dzięki pomocy specjalistów. Na zebraniu poproszono nas, czyli rodziców, żebyśmy przygotowali dzieci do tych warsztatów i zaczęli im mówić o dojrzewaniu. Dzieci mają 8 lat i część rodziców uważa, że to za wcześnie. Co o tym sądzicie?

Awatar użytkownika
Adminka
Forumowiczka
Posty: 40
Rejestracja: 18 wrz 2014, o 17:17
Lokalizacja: Polska

Re: Rozmowa z dzieckiem na temat seksu..

Post autor: Adminka » 20 mar 2015, o 06:02

Moim zdaniem, odpowiedni termin jest wtedy, jak zacznie się samo tym interesować.

martakurek0
Forumowiczka
Posty: 37
Rejestracja: 20 cze 2018, o 08:22

Re: Rozmowa z dzieckiem na temat seksu..

Post autor: martakurek0 » 20 cze 2018, o 08:35

o tak, przychodzi taki czas, kiedy dziecko samo zaczyna zadawać pytania, zastanawia się skąd się wzięło na świece, bo wiadomo, że nie z kapusty.. U nas fajnie sprawdziła się książka "Horror! Czyli skąd się biorą dzieci", gdzie przedszkolaki przeżyły chwilę grozy, bo ich pani "połknęła" dzidziusia i bały się że ich też zje. Aż rezolutny, umiejący czytać przedszkolak znalazł w gabinecie pani dyrektor książkę, wyczytał wszystko, co i jak technicznie się robi i opowiedział to innym dzieciom. Pisane lekko, dla dziecka, ale rzeczowo i zgodnie z prawdą, bez wkręcania bajek o bocianie i takie tam bzdury..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziecko w szkole”