Dziecko straciło chęć do nauki

Dziecko nie radzi sobie z nauką.. Nagrody i kary za dobre i złe zachowanie w szkole, za dobre i złe stopnie.. Konflikty z innymi dziećmi w klasie/szkole.. Bezpieczna droga do szkoły? Dobre i złe towarzystwo dla dziecka -jak rozmawiać z uczniem?
Gorda
Świeżynka

Dziecko straciło chęć do nauki

Post autor: Gorda » 20 lut 2015, o 13:29

Moja 10 letnia córka straciła chęć do nauki. Do tej pory chętnie się uczyła i nie trzeba je było zmuszać do odrabiania lekcji. Wszystko zmieniło się, kiedy przyszła nowa nauczycielka, która uważa, że nie każde dziecko ma równe szanse i uczniowie ze słabszymi ocenami potrzebują więcej uwagi. Przez to też łagodniej ocenia dzieci słabsze, a surowiej lepsze. Po rozmowie z dwoma innymi mamami doszłyśmy do tych samych wniosków, że nauczycielka nie powinna tak robić, bo wcale nie zachęca tym sposobem dzieci do nauki. Będziemy rozmawiać o tym z dyrekcją, ale jak do tego czasu zachęcić dziecko do nauki ?

Maartaa
Świeżynka

Re: Dziecko straciło chęć do nauki

Post autor: Maartaa » 25 lip 2016, o 22:15

Może zapisać córkę na zajęcia dodatkowe z tego przedmiotu, do którego nie ma chęci? Nie chodzi mi o nic w rodzaju 'korepetycji', a raczej o to, że nauczyciele w prywatnych szkołach mają więcej 'energii' żeby uczyć dzieci, robią to lepiej- przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Mam bliźniaki, które w zeszłym roku zapisałam do przedszkola- były tam tez doatkowe zajęcia z angielskiego, na których moje dzieci kompletnie nie uważały. Przedszkolanka doradziła mi jakąś dodatkową edukację w tym kierunku i tak zrobiłam- zapisałam maluchy do szkoły językowej: http://babyenglishcenter.pl/oferta-nauk ... o-w-lodzi/ i od jakiś czas temu okazało się, że jednak są w stanie skupić się na przediocie zajęć- widocznie nauczycielka tego nie potrafiła. Bliźniaki same teraz garną się do nauki ;)

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 4 gru 2016, o 16:18

Winne może być marne wyposażenie szkół, brak pomocy i fajnych gier, czy mat. Dzieci to lubią. Polecam kupić fajne pomoce tutaj http://edusklep.pl Dzięki takim "gadżetom" dzieci zdecydowanie szybciej i chętniej się uczą.

martakurek0
Młodsza Forumowiczka

Post autor: martakurek0 » 20 cze 2018, o 08:30

Jak jest Was więcej, to może spróbujecie porozmawiać z wychowawczynią albo dyrekcją? Jak córka ma dopiero 10 lat, to żeby jej się ta niechęć nie utrzymała na dłużej...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziecko w szkole”