Dyrekcja nakazuje dziecku uczęszczanie na lekcje religii

Dziecko nie radzi sobie z nauką.. Nagrody i kary za dobre i złe zachowanie w szkole, za dobre i złe stopnie.. Konflikty z innymi dziećmi w klasie/szkole.. Bezpieczna droga do szkoły? Dobre i złe towarzystwo dla dziecka -jak rozmawiać z uczniem?
Quatro
Świeżynka

Dyrekcja nakazuje dziecku uczęszczanie na lekcje religii

Post autor: Quatro » 20 lut 2015, o 13:11

Moja sprawa niektórym może wydawać się kontrowersyjna, ale liczę na zrozumienie. Otóż moje dziecko zostało zmuszone przez nauczycieli do uczęszczania na lekcję religii, chociaż nie jesteśmy katolikami. Mój mąż jest grekiem, ja zostałam ochrzczona, ale nie praktykuje wiary chrześcijańskiej. Postanowiliśmy, że damy dziecku wybór opowiadając o obu wierzeniach, ale nie poślemy go na lekcje religii w szkole. Dyrekcja natomiast uważa, że przez to dziecko odstaje, bo jako jedyne w klasie nie chodzi na religię. Gdzie mogę zgłosić ten problem?

martakurek0
Młodsza Forumowiczka

Re: Dyrekcja nakazuje dziecku uczęszczanie na lekcje religii

Post autor: martakurek0 » 20 cze 2018, o 08:41

Kuratorium oświaty. Przecież jest tolerancja, każdy ma prawo do własnej religii, a szkoła ma obowiązek to uszanować. Co to za szkoła, gdzie nie potrafią zrozumieć tak prostych rzeczy? napiszcie pismo do szkoły, oficjalne, w dwóch egzemplarzach (jeden dla was, na którym szkoła potwierdzi, że pismo otrzymała i wpisze datę kiedy, drugie dla szkoły) że nie chcecie, żeby wasze dziecko uczęszczało na lekcje religii, że nie wyrażacie na to zgody. Jeśli szkoła nie będzie się stosować - kuratorium oświaty

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziecko w szkole”