Strona 1 z 1

Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

: 6 lis 2014, o 00:19
autor: kundzia
Drogie mamy, wielkimi krokami nadchodzi dzień, kiedy razem z mężem będziemy musieli podjąć decyzję o wyborze szkoły podstawowej dla naszych dzieci. Mieszkamy w Warszawie i w naszej okolicy jest bardzo dużo szkół. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że obowiązuje rejonizacja i to do tych szkół w pierwszej kolejności powinniśmy zapisać dzieci. Jednak znajomi doradzili nam, abyśmy rozejrzeli się za szkołami poza rejonem. Według nich szkoły rejonowe są gorsze. Rzeczy w tym, że nawet nie chodzi o konkretne szkoły tylko o sam fakt, że są to szkoły rejonowe, więc przyjmują byle kogo. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

: 6 lis 2018, o 15:12
autor: aktywistka
Ja chodziłam do rejonu, siostra do prywatnego gimnazjum - obie skończyłyśmy na Wydziale Prawa i Administracji. Wniosek - moim zdaniem wybór szkoły ma naprawdę niewielkie znaczenie.

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

: 31 gru 2018, o 13:14
autor: Mal123
Jak ktoś jest ambitny to mu róznicy nie zrobi ale w rejonowych często towarzystwo nieciekawe się trafia i już może popsuć plany

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

: 17 lut 2019, o 13:21
autor: vizzka
Myślę, że to kwestia bardzo indywidualna choć my postawilismy na prywatna edukację i zapisaliśmy córkę do prywatnej dwujęzycznej podstawówki Edison na warszawskim Wilanowie. Teraz po 3 latach uważam, że to był strzał w 10 :) Córka chętnie się uczy, ma świetne wyniki i bierze udział w wielu interesujących zajęciach pozalekcyjnych. Kadra pedagogiczna z dyrekcją na czele jest bardzo zaangażowana i otwarta, dba o dobre relacje z uczniami i ich rodzicami.

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

: 19 lut 2019, o 09:29
autor: malla
vizzka to witaj w kliubie bo moje dziecko też uczy się w prywatnej podstawowce. Mieszkamy na Ochocie i szukaliśmy czegoś w okolicy. Znajoma z pracy poleciła mi Te Vizję na ul. Gładkiej i syn jest ich uczniem już od 3 lat. Rewelacyjne miejsce, dużo zajęć dodatkowych, wysoki poziom, duże bezpieczeństwo i otwartość. Dzieci nie tylko się kształcą ale też rozwijają swoje pasje i zainteresowania, są uczone funkcjonowania w grupie i kreatywności.