Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Wybór odpowiedniej szkoły to nie lada wyzwanie dla wszystkich mam.. W dzisiejszych czasach wybór jest spory -wybór pomiędzy szkołami publicznymi a prywatnymi.. Czym się kierować podejmując tak ważną decyzję? Na co zwracać uwagę? Wszelkie opinie i sugestie na temat szkół..
kundzia
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 6 lis 2014, o 00:14
Lokalizacja: Gorzeń

Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: kundzia » 6 lis 2014, o 00:19

Drogie mamy, wielkimi krokami nadchodzi dzień, kiedy razem z mężem będziemy musieli podjąć decyzję o wyborze szkoły podstawowej dla naszych dzieci. Mieszkamy w Warszawie i w naszej okolicy jest bardzo dużo szkół. Oczywiście zdajemy sobie sprawę z tego, że obowiązuje rejonizacja i to do tych szkół w pierwszej kolejności powinniśmy zapisać dzieci. Jednak znajomi doradzili nam, abyśmy rozejrzeli się za szkołami poza rejonem. Według nich szkoły rejonowe są gorsze. Rzeczy w tym, że nawet nie chodzi o konkretne szkoły tylko o sam fakt, że są to szkoły rejonowe, więc przyjmują byle kogo. Jakie jest wasze zdanie na ten temat ?

aktywistka
Świeżynka
Posty: 4
Rejestracja: 5 lis 2018, o 11:07

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: aktywistka » 6 lis 2018, o 15:12

Ja chodziłam do rejonu, siostra do prywatnego gimnazjum - obie skończyłyśmy na Wydziale Prawa i Administracji. Wniosek - moim zdaniem wybór szkoły ma naprawdę niewielkie znaczenie.

Mal123
Świeżynka
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2018, o 12:35
Kontakt:

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: Mal123 » 31 gru 2018, o 13:14

Jak ktoś jest ambitny to mu róznicy nie zrobi ale w rejonowych często towarzystwo nieciekawe się trafia i już może popsuć plany

vizzka
Forumowiczka
Posty: 55
Rejestracja: 28 sty 2019, o 10:37

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: vizzka » 17 lut 2019, o 13:21

Myślę, że to kwestia bardzo indywidualna choć my postawilismy na prywatna edukację i zapisaliśmy córkę do prywatnej dwujęzycznej podstawówki Edison na warszawskim Wilanowie. Teraz po 3 latach uważam, że to był strzał w 10 :) Córka chętnie się uczy, ma świetne wyniki i bierze udział w wielu interesujących zajęciach pozalekcyjnych. Kadra pedagogiczna z dyrekcją na czele jest bardzo zaangażowana i otwarta, dba o dobre relacje z uczniami i ich rodzicami.

malla
Młodsza Forumowiczka
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2017, o 20:59
Lokalizacja: warszawa

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: malla » 19 lut 2019, o 09:29

vizzka to witaj w kliubie bo moje dziecko też uczy się w prywatnej podstawowce. Mieszkamy na Ochocie i szukaliśmy czegoś w okolicy. Znajoma z pracy poleciła mi Te Vizję na ul. Gładkiej i syn jest ich uczniem już od 3 lat. Rewelacyjne miejsce, dużo zajęć dodatkowych, wysoki poziom, duże bezpieczeństwo i otwartość. Dzieci nie tylko się kształcą ale też rozwijają swoje pasje i zainteresowania, są uczone funkcjonowania w grupie i kreatywności.

niko32
Forumowiczka
Posty: 114
Rejestracja: 17 wrz 2018, o 14:35

Re: Szkoła rejonowa to dobry czy zły wybór ?

Post autor: niko32 » 26 lut 2021, o 08:31

U mnie dwójka dzieci chodziła do rejnowej szkoły, dzieci czuły się tam dobrze i całkiem dobrze się uczyły. Przed egzaminem 8 klasisty zapisałam Igora korepetycje, ponieważ trochę się obawiałam o zdanie końcowego egazmiu, Igor to wrażliwy chłopiec i bardzo się denerwuje egzaminami, a dzięki korepetycjom jakoś do nich przywyknął. Wybrałam IDEA kursy to świetni nauczyciele, małe grupy i fajna atmosfera. Ponadto dobra cena i różne opcje kursu

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór szkoły -opinie/sugestie”