Szkoła publiczna czy szkoła prywatna dla dziecka?

Wybór odpowiedniej szkoły to nie lada wyzwanie dla wszystkich mam.. W dzisiejszych czasach wybór jest spory -wybór pomiędzy szkołami publicznymi a prywatnymi.. Czym się kierować podejmując tak ważną decyzję? Na co zwracać uwagę? Wszelkie opinie i sugestie na temat szkół..
rezolutna
Forumowiczka

Re: Szkoła publiczna czy szkoła prywatna dla dziecka?

Post autor: rezolutna » 23 lip 2018, o 15:56

Jeśli rodziców stać to nie mam nic przeciw szkole prywatnej. Ale czy szkoła prywatna czy państwowa to warto szukać dobrych pomocy naukowych dla dzieci. Nauka informatyki od najmłodszych lat po klasę maturalną.

fiszerowa
Forumowiczka

Post autor: fiszerowa » 24 lip 2018, o 15:00

Myślę, że to obecnie nie ma większego znaczenia. Szkoły publiczne mają wysoki poziom nauczania. Niemniej jednak uważam, że warto skupić się na tym, jak poprawić zdolność do nauki naszych dzieci.

malla
Młodsza Forumowiczka

Post autor: malla » 12 wrz 2018, o 16:39

Ja też jestem zdania, że szkoła prywatna to dużo lepszy wybór, Dostęp do wyższego poziomu nauczania, mozliwość rozwijania swoich pasji na licznych zajęciach dodatkowych ( za które nie trzeba juz dodatkowo płacić ). Dwójka moich dzieci od 2016 i 2017 roku uczy się w szkole Towarzystwa Edukacyjnego Vizja w Warszawie ( na Ochocie ). Szczerze polecam to miejsce! Duży plus za kameralne klasy :)

JagienkaJanicka
Świeżynka

Post autor: JagienkaJanicka » 27 wrz 2018, o 18:13

Ja osobiście nie mam zdania na ten temat. Zarówno jedna jak i druga szkoła mają swoje plusy i minusy.
W jednej i drugiej szkole dzieci mają dostęp do edukacji. Plusem prywatnych jest jedynie mniejsza liczba dzieci w klasie.
Publiczne uczą tak samo jak prywatne.
Jeżeli nie chcemy, aby dziecko trafiło na złe towarzystwo - to nie ma znaczenia gdzie zapiszemy. Zarówno w publicznej szkole jak i prywatnej może na nie trafić. Czasem dzieci z tzw. "Dobrych domów" są jeszcze gorsze niż dzieci w szkole publicznej.
Nie ma moim zdaniem na to gotowej recepty.
Tutaj należy posłuchać intuicji.

Devil93
Świeżynka

Post autor: Devil93 » 28 lis 2018, o 08:35

Kiedyś nie było takiego podziału i było dobrze. Moim zdaniem szkoły prywatne to przesada, wymagają tam naprawdę dużo, a nic się z tego nie ma. Ani fejmu, ani większego zasobu wiedzy. Tylko dyscyplina i dyscyplina. Dlatego znacznie bardziej wolę szkołę publiczną, tym bardziej, że istnieje platforma Odrabiamy.pl , która pomaga każdemu z nauką i problemami matematycznymi na przykład.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wybór szkoły -opinie/sugestie”