Sporty zimowe dla dzieci

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?
Jasminka
Świeżynka

Sporty zimowe dla dzieci

Post autor: Jasminka » 6 mar 2015, o 10:08

Drogie mamy, jakie sporty zimowe polecacie dla dzieci? Czy snowboarding to według was bezpieczny sport? Mój mąż chce zabrać całą naszą rodziny na ferie zimowe w Alpy i chce tam nauczyć nasze dzieci jazdy na snowboardzie, bo uważa, że narty to już dla nich za mało. Ja natomiast bardzo się tego obawiam, bo nigdy nie jeździłam, ale miałam kilku znajomych, co mieli połamane kończyny po jeździe na snowboardzie. Co o tym sądzicie? Powinnam się zgodzić czy jednak upierać się przy narciarstwie?

Matka_Wariatka
Forumowiczka

Re: Sporty zimowe dla dzieci

Post autor: Matka_Wariatka » 31 sie 2018, o 13:29

Przepraszam, że odświeżam temat. Wiem, że pytanie Jaśminki nie jest już aktualne, ale swoją odpowiedzią może pomogę innym mamom :)
Moje dzieci swoją przygodę ze śniegiem chciały rozpocząć od snowboardu. Też się tego bałam, ale wiem, że na nartach mogłoby być to samo. Mimo wszystko ja uparłam się na nartach, ale dzieci jakoś tak niechętnie… znalazłam w Alpach szkółkę narciarską, która podobno ma świetne podejście do dzieci. Wzięłam do Austrii dzieci mówiąc im, że jedziemy na snowboard, a tam szok! Narty! Trochę niechętnie, ale obsługa była tak miła, że dzieci zakochały się w nartach! Od tamtej pory regularnie jeździmy na narty :)

olga83
Forumowiczka

Re: Sporty zimowe dla dzieci

Post autor: olga83 » 8 paź 2018, o 05:49

Super, że tak aktywizujecie swoje pociechy. Teraz dzieci głównie spędzają czas przy komputerze. Także taka aktywność fizyczna jak narty to świetny pomysł. Jeśli szukałybyście przyjemnego miejsca żeby całą rodziną spędzić czas na nartach - proponuję stację narciarską Szwajcaria Bałtowska. Jest wszystko co potrzeba - od szkółki, przez wypożyczalnię sprzętu, po bazę noclegowo-gastronomiczną. A do tego dodatkowa atrakcja dla dzieci - Snow Park.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka”