Jakie gry komputerowe dla mojego dziecka ?

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?
Szogunka
Świeżynka

Jakie gry komputerowe dla mojego dziecka ?

Post autor: Szogunka » 5 mar 2015, o 20:39

Pytanie do mam "skomputeryzowanych" dzieci: mój syn ma 9 lat i bardzo interesuje się komputerami. Lubi nie tylko grać, ale ciekawią go też wszystkie informacje związane z funkcjonowaniem komputera. Ale jak łatwo się domyślić, gry też lubi. I tu mam problem: jakie gry mogę kupić takiemu dziecku na prezent, żeby nie było w nich przemocy, ale żeby też nie były to gry edukacyjne. Rozważałam jakąś grę z wyścigami samochodowymi albo gry z serii "Lego". Ktoś się wypowie na ich temat ? Może jakieś konkretne tytuły ?

Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Re: Jakie gry komputerowe dla mojego dziecka ?

Post autor: henke » 9 sie 2016, o 05:33

Lego jak najbardziej. Jest bardzo wiele roznych częśći Lego.Moja córcia gra bardzo często. Proponuje jeszcze założyć konto na komputerze i pozwolić dziecku grać w Minecraft Bardzo fajna gra, w której budujesz z klocków. Wybieraj gry, które nie są agresywne i które mogą dziecko czegoś nauczyć. Możesz spokojnie pozwolić synowi pograć w Wolnych farmerów. Na tej stronie jest recenzja:
http://www.valhalla.pl/gry-przegladarko ... ria/farma/

Jest to gra, w której uprawia się farmę i zajmuje się hodowlą zwierzątek.... Może się to wydawać trochę nudne ale absolutnie takie nie jest. Sama się w to jakiś czas temu wciągnęłam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka”