Kiedy powiedzieć dziecku o rozwodzie?

Dziecko idzie do szkoły -przygotowanie dziecka do nowego środowiska.. Zajęcia pozaszkolne -co wybrać, czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Jak rozmawiać z dzieckiem, aby nie wpadło w złe towarzystwo? Kiedy można mówić o problemie?
Rexona
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 5 mar 2015, o 19:42
Lokalizacja: Świdnica

Kiedy powiedzieć dziecku o rozwodzie?

Post autor: Rexona » 5 mar 2015, o 19:45

Kiedy powinno powiedzieć się dziecku o rozwodzie rodziców? Razem z mężem podjęliśmy decyzję o rozstaniu. Dziecko ma 6 lat, ale mało widuje ojca, bo on często jeździ w delegacje. Większość czasu nie ma go w domu. Ostatecznie skończyło się na tym, że stał się on tatą weekendowym. Ale zawsze nocował w naszym mieszkaniu. Od niedawna mieszka oddzielnie i dziecko pyta, gdzie jest tatuś. Zawsze istniało wytłumaczenie pracą, ale widzę, że dziecko widzi, że coś jest nie tak. Czy o rozwodzie powinniśmy mu powiedzieć przed rozprawą czy już po fakcie?

byronmar
Świeżynka
Posty: 8
Rejestracja: 30 kwie 2019, o 04:02
Lokalizacja: Norway
Kontakt:

Kiedy powiedziec dziecku o rozwodzie

Post autor: byronmar » 14 maja 2019, o 20:57

Jestem ciekawa, jak uważacie, kiedy powiedzieć dziecku i czy w ogóle powiedzieć, że jest adoptowane. Moim zdaniem powiedzieć należy. Rodzic powinien być uczciwy wobec dziecka, bo dziecko prędzej czy później i tak się dowie. Natomiast nie mam pojęcia, kiedy należy o by to powiedzieć. Dziecko ośmioletnie nie zrozumie, czternastolatek poczuje się oszukany. A może najlepiej brać pod uwagę dojrzałość dziecka, a nie wiek. a wy co o tym myślicie???

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo starszego dziecka”