Strona 1 z 1

Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 7 mar 2015, o 12:58
autor: gggosiuniaa
Moje dziecko ma 7 lat i jest uzależnione od słodyczy. Dowiedziałam się ostatnio, że jest winne prawie 20 złotych w szkolnym sklepiku. W domu staramy się bardzo ograniczać wszelkie ciastka. Nawet na spotkania rodzinne prosimy, żeby zrezygnować z produktów zawierających cukier. Oczywiście babcie czy ciocie nie zawsze to respektują i jak tylko dziecko powie, że chciałoby zjeść ciastko, dają mu ono to, na co akurat ma ochotę. Co zrobić, żeby przekonać dziecko do rezygnacji ze słodyczy? Odbija się to na jego zdrowiu.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 22 mar 2016, o 14:55
autor: Kamila112
gggosiuniaa pisze:Moje dziecko ma 7 lat i jest uzależnione od słodyczy. Dowiedziałam się ostatnio, że jest winne prawie 20 złotych w szkolnym sklepiku. W domu staramy się bardzo ograniczać wszelkie ciastka. Nawet na spotkania rodzinne prosimy, żeby zrezygnować z produktów zawierających cukier. Oczywiście babcie czy ciocie nie zawsze to respektują i jak tylko dziecko powie, że chciałoby zjeść ciastko, dają mu ono to, na co akurat ma ochotę. Co zrobić, żeby przekonać dziecko do rezygnacji ze słodyczy? Odbija się to na jego zdrowiu.
Gosiu, mój syn również jest uzależniony od słodyczy. Obojętne ile razy bym mu zabraniała jedzenia słodyczy to itak znalazł jakoś na to sposób. Stwierdziłam po pewnym czasie że nie ma sensu ich mu zupełnie zabraniać, razem ustaliliśmy kiedy i ile słodyczy może zjeść, i dostaje je tylko i wyłącznie ode mnie. Wie że nie wolno mu ich jeść bez mojej wiedzy, ale nie ciągnie go do tego ponieważ dostaje je ode mnie, i sam czeka cierpliwie na ten czas kiedy mam mu je dać. Kupuje słodycze w internecie, bo tak jest taniej, a do tego znalazłam stronkę ze słodyczami bez ogromnej ilości chemii i tych wszystkich szkodliwych składników.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 21 kwie 2016, o 21:59
autor: nastkakowal
Z jedzeniem słodyczy to powiedzmy jest sprawa drugorzędna. Uzależnienie, to znaczy co? Nic innego nie zje? Śpi, jak mu spadnie cukier? Ja swojej Nikolce dawałam na spróbowanie, potem oczywiście więcej i więcej, ale w końcu poszłyśmy na noże, jak przestała jeść z piersi. Zaczęłam czytać co się da na ten temat i ostatecznie wyszło, że muszę nawiązać "lepszą" relację z dzieckiem, to znaczy nie dać się sterroryzować i jasno stawiać sprawę, nawet jeśli będzie to okraszone wiadrem łez. Tak samo zrób ze słodyczami - jak z narkotykami :P terapia szokowa, poboli i przestanie.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 15 lip 2016, o 13:02
autor: pYramidka
Najlepiej dziecku w ogóle nie dawać słodyczy, aby nawet nie znało ich smaku. Małe dziecko nie potrzebuje tych pustych kalorii ;)

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 1 cze 2018, o 12:59
autor: Bamberka
Ja też jestem uzależniona od słodyczy, szczególnie czekolada mi smakuje. Nie ma co się dziecku dziwić, słodycze uzależniają.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 1 cze 2018, o 15:51
autor: Serendypia
Dorośli często "zajadają" swoje problemy, dzieci niestety też. Może warto poświęcić dziecku więcej uwagi nie tylko pod kątem ograniczania słodyczy.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 21 cze 2018, o 11:33
autor: Bamberka
Jak ktoś lubi słodycze to lubi. Może ważną rzeczą jest, żeby słodycze nie leżały na wierzchu. Taki bezpośredni dostęp sprzyja podjadaniu.

Re: Moje dziecko jest uzależnione od słodyczy

: 4 gru 2018, o 15:09
autor: alice
Najgorzej, jeśli dziecko sięga po sklepowe batoniki czy czekoladki, bo pełno tam cukru/ słodzików i innej chemii. Ja dawno wykluczyłam je z diety mojego syna. Ale nie chcę odbierać mu przyjemności jedzenia słodkości, bo to jakaś część dzieciństwa. Częściej więc piekę w domu ciasta, rogaliki, ciasteczka albo po prostu - robię naleśniki z dżemem łowicz. Też są słodkie, a jednak to zdrowsza alternatywa.