ktg w ciąży

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
anuka
Forumowiczka

ktg w ciąży

Post autor: anuka » 12 wrz 2017, o 09:50

Dziewczyny jak często w ciąży miałyście ktg, z pierwszej ciąży pamiętam, że miałam kilka razy. Wczoraj rozmawiałam z kuzynką, która jest już na finiszu ciązy. Mówiła że nie miała ani razu ktg, mieszka w małej miejscowości i chodzi do gabinetu w którym w ogóle nie mają aparatu, jakby chciała ktg robić to musiałaby do szpitala jechać. Ona jest mega spanikowana tą ciążą, mówi że zastanawia się czy sobie ktg do domu nie wypożyczyć, bo jest taka opcja. Słyszałyście o czymś takim, bo ja byłam tym zaskoczona. Za mojej ciąży chyba czegoś takiego nie było.

malwa
Świeżynka

Re: ktg w ciąży

Post autor: malwa » 15 wrz 2017, o 13:35

W pierwszej ciąży ktg miałam robione dwa razy. Teraz jestem dopiero w 4 msc, ale też się chętnie dowiem co to za wynalazek z tym domowym ktg :) Pamiętam, że jeżdżenie samej autobusem (mąż niestety miał taką a nie inną pracę i nie mógł ze mną jeździć) w ostatnim trymestrze ciąży do lekarza należało do prawdziwych wypraw ;/

anuka
Forumowiczka

Re: ktg w ciąży

Post autor: anuka » 26 wrz 2017, o 11:49

Kuzynka już ma sprzęcik u siebie, byłam u niej i pokazywała mi jak to działa i w sumie jest to dosyć łatwe do zamontowania ;) i potem samego badania. Wzruszające było słuchanie bicia serduszka, mówła że co j akiś czas tak malenstwo podsłuchuje, a raz dziennie wysya pomiar, chociaż z tego co wiem to można bez limitu te pomiary robić. Sporo jej wyjaśniono na infolinii jak jeszcze się wahaała czy zamówic czy nie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”