Naturalne sposoby na przeziębienie

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
cinderella91
Świeżynka

Naturalne sposoby na przeziębienie

Post autor: cinderella91 » 6 mar 2015, o 16:39

Jestem w 37 tygodniu ciąży. Poród coraz bliżej, a mnie złapało paskudne przeziębienie. Mój lekarz uważa, że teraz to kiepski moment na przyjmowanie jakichkolwiek leków i polecił stosowanie domowych sposobów. No i tak szukam i czytam i sama nie wiem, co będzie najlepsze dla mnie. Herbata z miodem nie pomaga za bardzo. Tak samo jak z cytryną. Mleko z czosnkiem przyprawia mnie o mdłości, więc tą metodę od razu odrzucam. Potrzebuje czegoś na ból gardła i na zapchany nos. Inaczej mam wrażenie że nawet podczas porodu będę mieć katar. :(

Aga_Krk
Młodsza Forumowiczka

Re: Naturalne sposoby na przeziębienie

Post autor: Aga_Krk » 30 lis 2016, o 11:12

cinderella91 pisze:Jestem w 37 tygodniu ciąży. Poród coraz bliżej, a mnie złapało paskudne przeziębienie... :(
Proponuję zajrzeć tutaj: zdrowemaluchy. Jest sporo fajnych metod naturalnych, żeby z przeziębienia się wyleczyć łatwo i skutecznie :)

fiszerowa
Forumowiczka

Post autor: fiszerowa » 31 lip 2018, o 06:55

Przeziębienie nigdy nie należało do przyjemnych chorób, tym bardziej przeziębienie w ciąży, kiedy kobieta i tak jest już narażona na wiele stresów. Najważniejszą formą obrony przed przeziębieniem jest profilaktyka, jednak sama doskonale wiem, że często to i tak zbyt mało. Wtedy konieczne jest przyjmowanie leków. Znacie portal mamazone.pl ? Tam pojawiają się bardzo rzetelne artykuły, na tematy, które na pewno was zainteresują.

muminka
Forumowiczka

Post autor: muminka » 7 sie 2018, o 19:16

Przeziębienie może być niebezpieczne u małych dzieci dlatego lekarze często podają im antybiotyk, na szczęście wszystko dobrze się kończy a ja podaję też czasie i po leczeniu odpowiedni probiotyk dla niemowlaka, dlatego potem nie mamy problemów z brzuszkiem

Awatar użytkownika
wanda
Świeżynka

Post autor: wanda » 20 sie 2018, o 10:58

Z naturalnych składników polecam imbir, aronię, czarny bez, czarnuszkę oraz sól fizjologiczną (oczywiście do inhalacji, nie jedzenia). Jednak imbir daje największego kopa, wystarczy kilka herbat czy soków z jego dodatkiem, a już zacznie działać. Ja nim leczę teraz wszystkie przeziębienia u mnie w domu i u wszystkich działa błyskawicznie.

Anastazja
Forumowiczka

Post autor: Anastazja » 2 wrz 2018, o 12:22

Ja bardzo dużo palę papierosów i ostatnio zaczełam obserwować dziwne zmiany z moim gardłem, co raz częsciej doskwiera mi suchość w gardle, nie wiedziałam że ma to takie podłoże pod moje uzależnienie od nikotyny.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”