Zmiana odżywiania w ciąży

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
Stanka
Świeżynka

Zmiana odżywiania w ciąży

Post autor: Stanka » 6 mar 2015, o 11:41

Pytanie do ciężarnych: czy w związku z programowaniem żywieniowym, czyli tym, że to co jemy, wpływa na rozwój i zdrowie naszego dziecka, zmieniłyście swój sposób żywienia? Ja się zastanawiam nad zmianą diety, ale w sumie to ja się i tak zdrowo odżywiam, bo fast foodów czy chipsów nie lubię. Napoje gazowane piłam okazjonalnie. Jedyny mój grzeszek to słodycze ;) Czy wasz ginekolog mówił wam, jak teraz powinna wyglądać wasza dieta i że któryś produktów musicie jeść więcej?

WiolkaKlaman
Młodsza Forumowiczka

Re: Zmiana odżywiania w ciąży

Post autor: WiolkaKlaman » 25 kwie 2016, o 07:19

Przede wszystkim w ciązy jedz produkty pełnowartościowe, ale mój ginekolog mówił że na grzeszki też można sobie czasem pozwolić. Czekolada ma w sobie dużo magnezu, tym bardziej że teraz możesz ją jeść, w trakcie karmienia piersią niestety już nie :)

nastkakowal
Młodsza Forumowiczka

Post autor: nastkakowal » 10 lip 2016, o 22:35

Ciąża nie powinna być totalną zmianą żywieniową dla matki. Trzeba oczywiście brać pod uwagę fakt posiadania dziecka, ale nie jestem zwolenniczką odstawiania wszystkiego, co złe albo potencjalnie złe. Koniec końców jeśli matka nie będzie się odżywiać, każdy na tym ucierpi. Wszystko z rozwagą moje drogie ;)

Awatar użytkownika
sabinkaduchess
Młodsza Forumowiczka

Post autor: sabinkaduchess » 21 wrz 2017, o 18:57

W ciąży trzeba przede wszystkim jeść zdrowo :) Nie ma co też przesadzać z ilością. No i zrezygnować na pewno z alkoholu, a kawę co najmniej ograniczyć. Ja piłam zbożową mama dha premium, więc udało mi się nie pić wcale tej z kofeiną.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”