waga ciała w ciąży

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
Ulala
Świeżynka

waga ciała w ciąży

Post autor: Ulala » 6 lis 2014, o 16:19

Za mało przytyłam w ciąży, czy to źle? Mam bardzo drobną budowę. Od zawsze byłam bardzo szczupła i wiele osób uważało, że mam niedowagę spowodowaną zaburzeniami z jedzeniem. Kiedy zaszłam w ciążę, miałam nadzieję, że przestanę słuchać uwag o swojej wadze, jednak okazało się to nieuniknione. A wszystko przez to, że przytyłam zaledwie 7 kilogramów w ciąży. Pytałam lekarza czy to nie wpłynie negatywnie na dziecko, ale sprawdził i powiedział że wszystko jest w porządku. Jednak i tak słucham nieustannie, że za mało jem. Czy powinnam się przejmować?

fajnamama1
Świeżynka

Re: waga ciała w ciąży

Post autor: fajnamama1 » 14 lis 2014, o 14:46

Ja w ciąży przytyłam bardzo mało, a z dzieciaczkiem wszystko było super, także się nie przejmuj. Taka Twoja natura, znam to :)))

ingrid88
Młodsza Forumowiczka

Post autor: ingrid88 » 18 lut 2015, o 13:16

Ja jestem w 7 m-cu ciąży, póki co przytyłam 12 kg, czuje że do 17 dobiję, ale trzeba się poświęcić dla dziecka

WiolkaKlaman
Młodsza Forumowiczka

Post autor: WiolkaKlaman » 21 kwie 2016, o 12:14

Mi mój ginekolog powiedział że to zależy od kobiety, jedne tyją więcej drugie- mniej. Tak po prostu jest. Oczywiście nie znaczy to że nagle można przytyć nie wiadomo ile - bo to niezdrowe po prostu, jednak najważniejsze jest zdrówko maleństwa i dobre samopoczucie matki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”