Wizyta u dentysty w ciąży

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
Irenka
Świeżynka

Wizyta u dentysty w ciąży

Post autor: Irenka » 6 lis 2014, o 15:43

Czy to prawda, że kobiety w ciąży nie powinny podejmować leczenia dentystycznego? Niestety mam słabe zęby i muszę częściej chodzić do dentysty i nie wyobrażam sobie, żebym w ciąży zaprzestała leczenia, bo wiem, że jak odłożę leczenie na później, to tylko sobie pogorszę nie tylko zęby, ale i leczenie będzie bardziej inwazyjne. Z czego wynika zakaz leczenia? Wpływa ono na dziecko czy konsekwencje ponoszę ja? Czy w razie czego mogę chodzić na same przeglądy, ale bez leczenia?

dynamical
Forumowiczka

Re: Wizyta u dentysty w ciąży

Post autor: dynamical » 5 kwie 2016, o 12:14

Nie wiem skąd ta teza. To absolutna nieprawda. Oczywiście, że można się leczyć w ciąży problem może być co najwyżej znieczulenie, jednak teraz w gabinetach stomatologicznych podaje się środki, które działają miejscowo, więc takiego zagrożenie nie powinno być. Grunt to wybrać się do dobrego dentysty.

WiolkaKlaman
Młodsza Forumowiczka

Post autor: WiolkaKlaman » 26 kwie 2016, o 09:17

Oczywiście najlepiej wyleczyć zęby przed ciążą, ale z tego co wiem stomatolog wykonuje niektóre czynności również w trakcie ciąży.

Rodni
Świeżynka

Post autor: Rodni » 3 sie 2017, o 14:08

Jeśli szukacie odpowiedniego stomatologa także chcecie żeby lekarz miał ludzkie podejście do pacjenta, polecam tą przychodnię rodzinnastomatologia.com.pl będzie dobrym wyborem.

malla
Młodsza Forumowiczka

Post autor: malla » 19 paź 2017, o 21:04

Ja też nie wiem skąd to stwierdzenie. Uważam że kobieta w ciąży może odwiedzać stomatologa. Należy tylko poinformować lekarza o ciąży i lekarz będzie wiedział jakie leczenie zastosować. Sama korzystałam z usług dentysty w ciąży i nadal odwiedzam go.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”