Jakie witaminy w czasie ciąży?

Bardzo ważne w ciąży jest zdrowie i dobre samopoczucie przyszłej mamy -jak o nie zadbać? Jak zdrowo jeść? Jaki tryb życia prowadzić? Burza hormonów -czyli nastroje, humory i zachcianki przyszłej mamy
Kinga26
Świeżynka

Jakie witaminy w czasie ciąży?

Post autor: Kinga26 » 5 gru 2013, o 14:23

Jakie witaminy łykacie lub łykałyście w czasie ciąży? jestem w 2 trymestrze i łykam póki co kwas foliowy i jadam sporo warzyw i owoców -czy to mi wystarczy?

anita_koszalin
Młodsza Forumowiczka

Re: Jakie witaminy w czasie ciąży?

Post autor: anita_koszalin » 5 gru 2013, o 18:10

Kwas foliowy to obowiązek, ponieważ masz zwiększone zapotrzebowanie a jest niezbędny do prawidłowego rozwoju płodu. Co do witamin to możesz sobie zakupić jakieś witaminy dla kobiet w ciąży w aptece ale mi się to wydaje zbędne, bo wystarczy, że Twoje dieta będzie zawierała warzywa i owoce -po co sztucznie się faszerować czymś co w zasadzie nie wiele pomaga?

Aneczka89
Świeżynka

Post autor: Aneczka89 » 29 lip 2019, o 07:59

A jak wyniki badan, co mówi ginekolog? Bo to jest bardzo ważne i dopiero wtedy szukałabym suplementów, u mnie niestety z jedzeniem warzyw i owoców bywało różnie dlatego zaczęłam się suplementowac mama dha, ale nic więcej nie brałam, bo ma i kwas foliowy i np magnez którego miałam niedobór :eek:

kijekodkaszanki
Forumowiczka

Post autor: kijekodkaszanki » 30 wrz 2019, o 18:20

Tak jak Aneczka napisała - najlepiej żebyś zrobiła badania, w tym żeby sprawdzić jakich witamin Ci brakuje, także czy poziom TSH jest dobry, bo to również bardzo ważne. Także kwas foliowy dobrze że bierzesz, a poza tym to witamina D, B itd.. Moja ginekolog dr Barbara Blicharczyk również zleciła mi różne badania, by od strony morfologii sprawdzić czy wszystko idzie dobrze.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie, samopoczucie i odżywianie w ciąży”