Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Trudne chwile, czyli jak oswoić malucha z nową sytuacją? Wybieramy żłobek - czym się kierować, na co zwracać uwagę? A może jednak niania? Maluch pod opieką dziadków - czyli zapobiegamy rozpieszczaniu.
anita_koszalin
Młodsza Forumowiczka
Posty: 15
Rejestracja: 28 lis 2013, o 14:59
Lokalizacja: Koszalin

Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Post autor: anita_koszalin » 28 lis 2013, o 15:14

Tyle się o tym dzisiaj mówi, że wybór opiekunki dla dziecka jest trudnym wyborem, że niektóre Panie nie do końca potrafią się opiekować dzieckiem pod naszą nieobecność. Od stycznia wracam do pracy, mój syn ma dwa latka i wg mnie jeszcze za wcześnie na przedszkole tym bardziej, że przedszkole w mojej okolicy przyjmuje dzieci od lat trzech. W pierwszej kolejności zaczęłam pytać znajomych czy znają jakąś opiekunkę bo z polecenia zawsze najlepiej ale niestety jedyna Pani, która mogła by się zająć Danielkiem jest już zajęta a po za tym nie mieszka zbyt blisko nas i nie odpowiadają jej za bardzo dojazdy, gdyż nie jest mobilna. Moi rodzice i rodzice męża odpadają, bo mieszkają w innym mieście. Czym kierować się przy wyborze opiekunki z ogłoszenia? W internecie widzę ogłoszenia w mojej miejscowości i młodszych Pań i starszych. Na co zwracać uwagę podczas rozmowy z taką Panią? O co ją pytać? Na co uważać? Prosze o pomoc w tej kwestii :?:

Rolinka
Młodsza Forumowiczka
Posty: 29
Rejestracja: 6 gru 2013, o 15:43
Lokalizacja: Olkusz

Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Post autor: Rolinka » 7 gru 2013, o 14:52

Cześć
my kilka lat temu z mężem potrzebowaliśmy opiekunki, bo odeszła moja mama :( a ona zajmowała się córką pod naszą nieobecność. Zatrudniłyśmy Panią z polecenia znajomych i wcale nie byłam do końca zadowolona z niej, spóźniała się, nie zawsze mogła zostać z dzieckiem bo miała pod opieką jeszcze inne dzieci i starała się to wszystko ogarnąć. Zdecydowaliśmy się na zmianę. Rozmawialiśmy z dwiema Paniami i pozostaliśmy przy bardzo sympatycznej Pani Małgosi :) Zwracaliśmy uwagę głównie na doświadczenie no i czy dobrze jej z oczu patrzy. Była wtedy przed trzydziestką i przez 4 lata była opiekunką w przedszkolu. Zawsze możesz poprosić o jakikolwiek numer lub numery telefonów do poprzednich osób do których chodzi opiekować się ich dziećmi -na pewno to zrozumie, że chcecie mieć pewność zwłaszcza w dzisiejszych czasach

Bamberka
Forumowiczka
Posty: 33
Rejestracja: 24 maja 2018, o 12:46

Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Post autor: Bamberka » 31 maja 2018, o 17:02

Referencje tak jak wspomniała poprzedniczka to ważna sprawa. Warto się z nimi zaznajomić.

martynecka
Świeżynka
Posty: 4
Rejestracja: 10 sie 2018, o 09:43

Re: Na co zwracać uwagę przy wyborze opiekunki dla dziecka

Post autor: martynecka » 10 sie 2018, o 09:44

Myślę że warto wziąć kogoś z doświadczeniem i opinią od poprzedniej rodziny

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mama wraca do pracy”