Stwardnienie rozsiane

Zdrowie, żywienie, pielęgnacja, rozwój, wychowanie, edukacja - wszystko o trudnościach opieki nad dzieckiem niepełnosprawnym - jak sobie z tym radzić?
asia96
Świeżynka
Posty: 3
Rejestracja: 19 sty 2020, o 16:22

Stwardnienie rozsiane

Post autor: asia96 » 19 sty 2020, o 16:26

Niedawno lekarze postawili mojemu dziecku diagnozę która rozpoczęłą mój koszmar. Stwardnienie rozsiane... Szybko okazało się ze sami z mężem sobie nie poradzimy. Codzienne rehabilitacje i leki kosztują majątek i są słabo dostępne... Musieliśmy znaleźć pomoc. Koleżanka powiedziała mi o fundacji Pomóż walczyć o życie. Założyliśmy tam subkonto dla naszego maluszka i otrzymaliśmy szybką i konkretną pomoc dzięki czemu Janek może być rehabilitowany a my nie musimy się martwić skąd weźmiemy na to pieniądze.

JerryGet
Świeżynka
Posty: 8
Rejestracja: 24 paź 2020, o 22:36
Lokalizacja: Honduras
Kontakt:

Stwardnienie rozsiane

Post autor: JerryGet » 11 lis 2020, o 15:31

Witam.
Choruję na stwardnienie rozsiane. Właśnie rozpoczynam studia magisterskie. Okazało się, że jednym z moich zajęć jest wychowanie fizyczne... Boję się przemęczenia i w jego efekcie bólu nóg. Czy powinnam pójść do lekarza rodzinnego po zwolnienie z tych zajęć? Czy dla wuefisty może to być uznane za błahy powód? Co prawda SM nie spowodowało u mnie jeszcze żadnych zaburzeń ruchu, ale fakt jest taki, że gdy chodzę szybszym tempem, to odczuwam duże zmęczenie w nogach. A studiuję na AWF-ie, więc zajęcia zapewne będą z lekkoatletyki bieganie na czas, rzut piłką lekarską itp.. Proszę o radę. Nie chciałabym, żeby wuefista uznał tą sprawę za moje wymyślanie i wykręcanie się z ćwiczeń, bo to naprawdę nie o to chodzi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Dziecko niepełnosprawne”