Jaki mały i ekonomiczny samochód na miasto?

Rozmowy o wszystkim, co tylko przyjdzie Ci do głowy, dział na luzie w którym możesz pozwolić sobie na trochę więcej niż w innych działach. Tutaj możesz się zarówno wyżalić, ponarzekać jak i poobgadywać.. Jeżeli masz wewnętrzną potrzebę, możesz używać tutaj nawet ostrego języka -oczywiście wszystko w granicach zdrowego rozsądku ;)
Awatar użytkownika
henke
Forumowiczka

Jaki mały i ekonomiczny samochód na miasto?

Post autor: henke » 16 paź 2016, o 10:09

Jak w temacie, potrzebuję zakupić jakiś mały, ale przy tym ekonomiczny, bezpieczny samochód na miasto. Taki, aby jego gabaryty umożliwiały szybie i sprawne znalezienie miejsca parkingowego. Możecie polecić coś w tym zakresie? Może ktoś już to wcześniej przerabiał?

Dodam, że chodzi o Kraków, który w godzinach szczytu jest mocno zakorkowany.

Awatar użytkownika
kametr
Forumowiczka

Re: Jaki mały i ekonomiczny samochód na miasto?

Post autor: kametr » 17 paź 2016, o 08:18

Przede wszystkim powinno być to małe auto. Smart to ostateczność, chociaż jak się patrzy to sporo kobiet jeździ takimi samochodami. Znalezienie miejsca parkingowego, zaparkowanie nie powinno stanowić większego problemu. Polecam auta japońskie: Suzuki bądź Toyota. Suzuki to np Swfit. Toyota to chociażby Yaris. Mam koleżankę która jeździ tym autem i bardzo sobie je chwali.
Z tańszych może być Corsa D, ale Yaris wydaje się być lepszą opcją.

Wysimirska
Forumowiczka

Post autor: Wysimirska » 9 lis 2016, o 09:16

Myśle, że Yariska będzie dla Ciebie najlepszym rozwiazaniem. Popatrz sobie na ogłoszenia.

danciakowa
Młodsza Forumowiczka

Post autor: danciakowa » 29 lis 2016, o 23:10

Proponuję przejechać się do najbliższego Bawaria Motors Mini i zapoznać z ofertą Mini Cooperów. Mnie się bardzo Paceman podoba...mały, ekonomiczny i do tego piękny samochód

Bryłka83
Forumowiczka

Post autor: Bryłka83 » 5 lut 2017, o 22:55

hmm a czemu akurat cos jak Smart polecacie?;/ Ani to wygodne, ani komfortowe, ani bezpieczne...nie lepiej cos typowo damskiego - np - Focus najnowszy + pelna opcja+wspomaganie parkowania hihihi:) Jak dla mnie to o niebo lepszy wybor, niz smart czy inna Kia:/

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 21 kwie 2017, o 12:36

ale przecież żeby był ekonomiczny wcale nie musi być mały, trzeba tylko założyć mu lpg optimagas.com koszt się zwraca w ciągu kilku miesięcy jeśli ktoś dużo jeździ, ja wydaję 500-600zł miesięcznie to łatwo policzyć

Araon
Młodsza Forumowiczka

Post autor: Araon » 7 sie 2017, o 22:45

Nie koniecznie samo LPG wystarczy, samochód musi mieć mały silnik żeby był ekonomiczny :0. Nie zmienia to faktu, że o każde auto trzeba dbać.

Janina369
Świeżynka

Post autor: Janina369 » 15 lis 2017, o 20:31

Może Volkswagen Lupo albo Renault Clio. Oba są dosyć małe więc nadają się do dużego miasta :) Warto też zatroszczyć się o odpowiednie ubezpieczenie OC/AC.

basienka
Forumowiczka

Post autor: basienka » 22 lis 2017, o 19:25

Ja też wolę jeździć mniejszym autkiem, łatwiej zaparkować gdzieś i mniej pali a paliwo teraz to normalnie masakra z tymi cenami. Możesz sobie na przykład Peugeota 208 zobaczyć, moim zdaniem to fajne damskie autko właśnie a widziałam że teraz są spore promocje na niego no bo wiesz koniec roku i są wyprzedaże :)

kulska
Forumowiczka

Post autor: kulska » 23 lis 2017, o 12:16

Dobry pomysł! Dzięki! Przejde się w weekend do salonu taak

ODPOWIEDZ

Wróć do „Luźne rozmowy”