Strona 1 z 1

Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 5 lis 2014, o 15:56
autor: maluśka
Witam. Czy możecie polecić jakieś zajęcia dodatkowe dla dzieci w wieku przedszkolnym? Najlepiej żeby to były zajęcia sportowe, bo moje dziecko ma tendencje do tycia i już teraz waży kilka kilogramów za dużo. Problem w tym, że dziecko strasznie się buntuje przeciwko udziałowi w jakichkolwiek zajęciach dodatkowych. Szukam czegoś, co będzie dla niego jednocześnie zabawą. Nie chciałabym zapisywać syna na sztuki walki, bo mam wrażenie, że po tego typu zajęciach dzieci są bardziej agresywne i skłonne do bójek.

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 26 cze 2018, o 09:54
autor: zosiak
Ja zapisałam swoje na język angielski. Może jeśli Twój syn nie przepada za sportem, to właśnie takie zajęcia dla dzieci, gdzie uczą się języka poprzez zabawę będą dobrym rozwiązaniem. Nawet jak na początku będzie niechętny, to później być może się przyzwyczai a nawet polubi, trzeba po prostu dać szansę :) Ale też do niczego nie zmuszać.

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 28 sie 2018, o 07:08
autor: olga83
Zależy co lubi Twoje dziecko.Ja mogę na przykład zaproponować takie zajęcia z brazylijskiego jiu jitsu dla dzieci. Fajna opcja, bo dziecko poprawia kondycję, a jednocześnie się bawi. Poprawia koordynację, zwinność, sprawność motoryczną.

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 8 paź 2018, o 10:02
autor: klaudia0
Moja córka na zajęcia pozalekcyjne wybrała sobie basen oraz język angielski. Na basen jeździmy całą rodziną, a na naukę angielskiego dla dzieci zapisałam ją do tej szkoły. Nawet nie spodziewałam się, że z takim zaangażowaniem będzie chodziła na zajęcia i chętnie uczyła się słówek. Angielski jej się bardzo spodobał, a najbardziej była zadowolona z tego, że na wakacjach mogła porozmawiać z dziećmi z różnych krajów. Jestem z niej bardzo dumna. :)

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 9 paź 2018, o 16:48
autor: mamma999
Jestem trenerką i pracuję z dzieciakami na zajęciach sportowych, więc właśnie takie Wam polecę. Mam troszkę zajęć w ciągu dnia i chciałabym w końcu w jakiś fajny sposób to wszystko sobie zorganizować.

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 16 paź 2018, o 20:55
autor: domi78
Moje dzieci chodzą na zajęcia nauki języka Angielskiego i ostatnio nawet chcieli też jakies książeczki więc zamówiłam dla nich książeczkę do do nauki języka na English Kids Club. Angielski przyswajany od najmłodszych lat to naprawdę wspaniała i przydatna sprawa! :) Tyle ile z tego jest korzyści dla dziecka, jak dziecko to cieszy, i przybiega takie uradowane powtarzając wszystkiego czego się nauczyło. Wierze, ze takie zajęcia i nauka obroni ją od problemów z nauka w późniejszym czasie.

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 26 paź 2018, o 07:17
autor: EllenRipley
Dlatego tak ważne jest wybranie odpowiedniego przedszkola. Rodzice dzieci uczęszczających do prywatnego przedszkola Harmonia nie mają takiego problemu, ponieważ maluchy mają zapewnione przeróżne zajęcia dodatkowe. Są to zajęcia językowe, sportowe, muzyczne. Dziecko może więc bardzo kreatywnie spędzić wolny czas.

;)

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 3 gru 2018, o 09:13
autor: liliputek
W Tequeście jest sporo fajnych zajęć, ja polecam najbardziej basen jak dziecko nie za bardzo lubi się ruszać i tyje, na basenie zawsze można się pobawić:) fajna jest też krav maga, ale to akurat sport walki, więc Cię nie zainteresuje. Języki obce to w sumie podstawa moim zdaniem tak już poza sportem, dzieci w wieku przedszkolnym super chłoną język:)

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 8 kwie 2019, o 10:59
autor: serie
U nas dzieci mają angielski w przedszkolu, ale dodatkowo chodzą na zajęcia do szkoły Berlitz. Zapisałam je do sprawdzonej szkoły językowej, bo dzięki temu mam pewność, że sporo się nauczą oraz polubią ten język :)

Re: Zajęcia dodatkowe dla przedszkolaka

: 5 maja 2019, o 17:24
autor: malla
w naszym przedszkolu tych zajęć jest naprawe bardzo dużo :) Synek od wrzesnia 2018 chodzi do warszawskiej Te Vizji. Oferta wzbogacona o liczne zajęcia dodatkowe takie jak np kuchcikowo. Nie ma czasu na nudę, zabawa przeplata się z nauką :)