Przedszkolak gryzie i bije koleżanki i kolegów

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
Bodzia
Młodsza Forumowiczka
Posty: 18
Rejestracja: 26 lis 2013, o 22:58
Lokalizacja: Krosno

Przedszkolak gryzie i bije koleżanki i kolegów

Post autor: Bodzia » 26 lis 2013, o 23:32

Mowa o mojej córci 5-latek. Od roku chodzi do przedszkola i nie było z nią wcześniej takich problemów. Od niedawna bije, szarpie i nawet gryzie koleżanki i kolegów!! Cieszy ją to, opowiada z taką radością w domu, że ostatnio Michał jej kolega ją zaczepiał i chciał się z nią bawić a ona go opluła i uderzyła!! Skąd się to wzięło?? Jak z nią rozmawiać?? Próbowałam przemówić do rozsądku i zabroniłam komputera i telewizji na 3 dni -wcześniej zabraniałam na jeden dzień ale nie skutkowało. :( wydaje mi się, że to od koleżanek sie tak nauczyła. Imponuje jej fakt, że są koleżanki w jej grupie, które się choć odrobinę wyróżniają w śród innych. Co robić?

Awatar użytkownika
MamaKasi
Forumowiczka
Posty: 36
Rejestracja: 23 lis 2013, o 13:51
Lokalizacja: Lublin

Re: Przedszkolak gryzie i bije koleżanki i kolegów

Post autor: MamaKasi » 27 lis 2013, o 19:20

Wydaje mi się, że przede wszystkim musisz z nią rozmawiać, pozwolić jej się wygadać -nie negować od razu, niech opowiada Ci o wszystkim Ty po prostu słuchaj. Nagle z dnia na dzień nic nie zmienisz jedną karą, po za tym wierz mi, że kary czasami działają odwrotnie. Przestanie Ci mówić o tym co w przedszkolu słychać i co nawojowała jak będziesz ją za wszystko karać. Pozwól jej opowiadać i wygadać się a Ty tylko przytakuj jakby ze zrozumieniem. Poznasz wtedy co nią kieruje i z czasem będziesz mogła odpowiednio zadziałać

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”