córka wstydzi się innych dzieci

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
vavis
Świeżynka

córka wstydzi się innych dzieci

Post autor: vavis » 6 mar 2015, o 11:53

Mam 4 letnią córeczkę. Jest urocza, miła, ale bardzo nieśmiała. Przez to nie ma prawie żadnych koleżanek, bo ona tak się wstydzi, że nawet jak inne dziecko do niej zagada, to moja córka się chowa albo ucieka. Nie jest w stanie powiedzieć nawet "cześć", podczas gdy w domu lub u dziadków buzia jej się nie zamyka ;) Próbowałam już wielu metod. Zapraszałam jej koleżanki do nas, chodziłam z nią na plac zabaw i bawiłam się z nią przy innych dzieciach, ale mała jak milczała, tak milczy. Jak ją otworzyć na innych?

dynamical
Forumowiczka

Re: córka wstydzi się innych dzieci

Post autor: dynamical » 14 mar 2016, o 12:30

Nic nie zrobisz poza próbą integracji jej z innymi dziećmi. Są fajni producenci placów zabaw, jak ci http://spil.pl/producent-placow-zabaw/ możesz u nich zamówić urządzenia i postawić u siebie w ogródku. Jak dzieci przyjdą do Twojej córki, będzie się ona czuła pewniej, bo będzie na swoim terenie. Powodzenia!

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”