Od ilu lat kolonie?

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
Flower
Świeżynka

Od ilu lat kolonie?

Post autor: Flower » 6 mar 2015, o 10:28

Od jakiego wieku można posłać dziecko na pierwsze kolonie? Czy 5 lat to za mało? Rozważam wysłanie dziecka w wakacje na kolonie, bo będziemy mieć z mężem problem żeby zorganizować rodzinny urlop, a tak chociaż dziecko miałoby jakieś fajne wspomnienia z lata. Zastanawia mnie jednak, czy organizatorzy mogą odmówić. Moje dziecko jest bardzo samodzielne, prawie wszystko robi sama i nie wymaga szczególnej opieki. Żeby było jej raźniej chcemy ją wysłać razem z koleżanką z przedszkola. Co o tym sądzicie?

Kaśka
Młodsza Forumowiczka

Re: Od ilu lat kolonie?

Post autor: Kaśka » 4 lip 2018, o 07:34

To wszystko zalezy od dziecka. Moja córa to taka "powsinoga", gdzie ja nie zostawisz, tam się dobrze czuje :D Faktycznie pierwsza kolonia u niej to był wiek 7 lat, wcześniej jakos nie miałam sumienia, a wieku 7 lat sama chciała juz jechać. Musisz zdecydować sama :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”