Strona 1 z 1

Zwierzak dla 4-latka

: 26 lis 2014, o 17:23
autor: tokinka
Mój syn czteroletni poprosił o jakiegoś zwierzaka. Wpadłam na pomysł, żeby zacząć uczyć go odpowiedzialności? Mamy niewielkie mieszkanie, ale nie boimy się kupna zwierzaka. Zastanawiałam się nad szynszylem lub psem, ale takim przyjaznym dla dzieci. Znacie jakąś rasę psów, które są dla dzieci przyjazne? Zastanawiam się też czy takie małe dziecko jest już przygotowane, aby uczyć je odpowiedzialności? Spacer z psem w takiej sytuacji odpada, ale karmić i pielęgnować może. Jak myślicie? Jest to dobre rozwiązanie? Raczej staram się wychowywać syna tak, żeby był samodzielny, ale czy nie za dużo od niego wymagam? Odpowiedzialność u czterolatka to jeszcze sprawa względna. On chce mieć zwierzaka, a ja nie wiem jaki będzie najlepszy. Zwierzątko nie jest zabawką, dlatego chcę mu w taki sposób to pokazać. Mogę prosić o radę? Mieliście taki problem? Jakie jest wasze zdanie? A może ze mną jest coś nie tak.

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 1 gru 2014, o 13:59
autor: fajnamama1
oczywiście, że to dobry pomysł! Wiadomo, że będziesz mu musiała pokazywać, jak coś zrobić i też mu w tym pomagać, ale osobiście uważam, że najlepiej zacząć uczyć odpowiedzialności jak najwcześniej. Poza tym zwierzak to świetny towarzysz zabaw :) piesek jest chyba najlepszy. Sama mam kundelka ze schroniska i mój dzieciaczek nie rozstaje się z nim na krok :D początki były trudne. Myślę, że może warto wziąć synka do schroniska, zobaczyć też jak reaguje na psy, jak się z nimi obchodzi. Może pokocha któregoś od razu i będziecie mieli kolejnego członka rodziny? :) Powodzenia!

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 9 maja 2018, o 19:50
autor: laleczka
Najlepszym rozwiązaniem będzie pies, polecam labradora bo są z natury bardzo przyjazne i posłuszne. Do tego fajne legowisko :) moja siostra kupiła specjalnie większe i jej syn często pakuje się z jej goldenem do jego kojca spać :D komicznie to wygląda ale pies go nie wygania :D

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 29 cze 2018, o 14:12
autor: fiszerowa
My mieliśmy psa jeszcze zanim pojawiło się dziecko. Trochę baliśmy się tego, jak to będzie, ale pies i nasza córka, to wręcz nierozłączna para. Teraz niestety nasz zwierzak trochę choruje, ma już 8 lat... Kupiliśmy ostatnio specjalne buty ochronne, ponieważ miał problem z łapką.

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 9 lip 2018, o 14:50
autor: lunatyk333
Jeśli puszczamy dziecko na spacer z psem to warto by pies miał przy obroży zawieszkę z adresem, w razie jakiejś ucieczki była szansa na odnalezienie psa.

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 23 sie 2018, o 10:37
autor: fiszerowa
Nie wiem, czy to dobry pomysł aby kupować dziecku zwierzątko. Pamiętajcie,że zwierzątko to nie zabawka i potrzebuje specjalnej opieki! Pies, kot czy świnka morska to naprawdę ogromne zobowiązanie.

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 7 paź 2018, o 13:02
autor: Anastazja
Ja polecam kotka albo psa :) kot moze być idealny dla małego dziecka bo jak mu coś bedzie nie pasowac to poprostu ucieknie na szafe i będzie mieć spokój :) Ja mam kota i własnie tak to wyglada :) znalazłam ostatnio fajny transporterek dla niego na necie.

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 18 paź 2018, o 13:00
autor: radoradek
Jeśli zdecydujecie się na psa lub kota, mogę polecić stronkę sklepzoologic. Paweł Mróz ul. Cicha 3 32-050 Skawina - gdy przygarnęłam pierwszego pieska, zaopatrzyłam się właśnie w tym sklepie. Jestem bardzo zadowolona z produktów, jakie tam mają

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 24 lis 2018, o 12:55
autor: Cléos
Myślę, że na pewno coś małego i przyjaznego, ciezko wskazać konkretną rasę. Ja jednak chciałam zwrócić uwagę na adresówki, które sama planuje zakupić. Myślę, że może to okazać się bardzo dobrym rozwiązaniem dla samego psa. Co sądzicie o tym pomyśle?

Re: Zwierzak dla 4-latka

: 25 lis 2018, o 22:12
autor: muminka
Dziecko musi być świadome że pies to nie zabawka. Powinno się nim opiekować, karmić, wyprowadzać na spacery itp. Odnośnie spacerów. Warto zainwestować w lokalizator gps dla psa. Jest bardzo pomocny w ustaleniu miejsca pobytu psa a przy okazji i dziecka.