Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
casandra
Młodsza Forumowiczka
Posty: 15
Rejestracja: 17 gru 2013, o 14:06
Lokalizacja: Toruń

Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Post autor: casandra » 17 gru 2013, o 15:09

Mam straszny problem od jakiegoś czasu z moją 4 letnią córką. Potrafi ni stąd ni z owąd uderzyć mnie np w nogę i ucieka po całym mieszkaniu śmiejąc się. Chcę ją złapać, żeby nakrzyczeć i wytłumaczyć i zapytać dlaczego tak zrobiła a ona ucieka. Potrafi zabrać mi pilota od telewizora i schować gdzieś w mieszkaniu i nie przyznaje się do tego, że go zabrała -kłamie w żywe oczy, że nic nie wie o pilocie a ja go znajduję za łóżkiem u niej w pokoju. Ostatnio powiedziała, że jej kolega z przedszkola to skurw.......! Wpadłam w szok, skąd zna takie słowa? Przecież ja nie używam takich wyrażeń przy niej. Nie chce się przyznać oczywiście gdzie to usłyszała. Zaczęłam ją ostatnio karać za takie zachowanie np szlaban na telewizję i bajki, szlaban na grę telewizyjną ale ostatnio mimo tego zabrała mi suszarkę do włosów i schowała w swojej szafce w pokoju :bzly: Jak jej przemówić do rozsądku skoro kary nie działają??

asiolcza
Forumowiczka
Posty: 61
Rejestracja: 25 maja 2014, o 07:09
Lokalizacja: Łódź

Re: Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Post autor: asiolcza » 5 cze 2014, o 07:36

Tylko rozmowa przyniesie skutek. Wytłumacz, że jest ci przykro z powodu zachowania córki. Obserwuj córeczkę ,może problem leży gdzie indziej i mała stara się zwrócić na siebie uwagę?

zelka89
Świeżynka
Posty: 2
Rejestracja: 25 wrz 2014, o 09:45
Lokalizacja: Kraków

Re: Nieusłuchana 4 latka bije, ucieka, brzydko mówi i kłamie

Post autor: zelka89 » 25 wrz 2014, o 10:03

W wychowaniu dziecka nalezy pamietac o nagrodach i karach, najlepiej postawic małą w kąt i niech sobie przemysli co robi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”