Moje dziecko znęca się nad zwierzętami

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
wydraxD
Świeżynka
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2014, o 19:16
Lokalizacja: wielkopolska

Moje dziecko znęca się nad zwierzętami

Post autor: wydraxD » 10 gru 2014, o 19:18

Mój 4 letni synek zaczął się ostatnio znęcać nad zwierzakami :( W domu mamy 12 letniego kota. Jest spokojny, jak to stary kot. Większość dnia śpi w kącie i nikomu nie wadzi. Synek natomiast często do niego podchodzi i zaczyna ciągnąć za ogon lub uszy. Oczywiście kot zaczyna miauczeć i uciekać, a dziecko zaczyna krzyczeć, że chce złapać kotka. W przedszkolu jest chomik i nauczycielka ostatnio powiedziała mi, że syn zaczął prawie dusić biednego gryzonia. Nie wiem jak do tego doszło, bo od dnia narodzin dziecko ma kontakt ze zwierzętami i nigdy nie został przez żadnego zwierzaka skrzywdzony.

RTjoign
Forumowiczka
Posty: 40
Rejestracja: 20 sie 2021, o 20:39

-

Post autor: RTjoign » 13 wrz 2021, o 09:10

Ja myślę, że dzieci rodzi się po to, żeby je wychowywać. Nie można oddawać ich pod opiekę obcym ludziom jak zabawki, gdy zaczną nas nudzić.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”