Zwierzak dla 4-latka

Maluch idzie do przedszkola - jak przyzwyczaić dziecko do nowego otoczenia, jak przetrwać pierwsze dni? Bunt trzylatka - czyli mam już swoje zdanie na każdy temat. Jak uczyć dziecko dobrych relacji z rówieśnikami, rodzeństwem - trudna sztuka kompromisu, rozwiązywanie konfliktów.
kamika
Świeżynka
Posty: 4
Rejestracja: 6 wrz 2019, o 09:45

Re: Zwierzak dla 4-latka

Post autor: kamika » 6 wrz 2019, o 09:54

O każdego zwierzaka trzeba dbać, ja swojego co jakiś czas zabieram do vetamicor.pl na badania profilaktyczne. Warto się zastanowić czy ma się czas na opiekę nad dzieckiem i zwierzakiem.

sonika
Młodsza Forumowiczka
Posty: 18
Rejestracja: 12 wrz 2019, o 10:00

Re: Zwierzak dla 4-latka

Post autor: sonika » 29 sty 2020, o 21:02

Każdy zwierzak w domu to dodatkowe obowiązki więc trzeba podejmować świadomą decyzję. Ja kocham koty i polecam właśnie to zwierzę. Pewnie, że koty chodzą swoimi ścieżkami ale potrzebują też dużo miłości i naszego czasu na zabawę i pieszczoty. Dodatkowo warto pomyśleć aby przy mieszkaniu w bloku odpowiednio przygotować balkon by kot mógł z niego korzystać bez groźby upadku z dużej wysokości. My swój zabezpieczyliśmy siatką Symar, która jest wytrzymała i elastyczna, a co najważniejsze kot może się po niej wspinać. W okresie letnim jest to najlepsze lokum dla mego kota gdzie buszuje, obserwuje lub leżakuje w słońcu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Wychowanie i bezpieczeństwo przedszkolaka”